کد خبر: 313874
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، رئیس اداره راه و شهرسازی خرمشهر ظهر امروز سه شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی اجرای فاز دوم پروژه چهار خطه کردن مسیر خرمشهر ـ اهواز، اظهار کرد: امروز پروژه چهار خطه کردن محور خرمشهر ـ اهواز به طول سه کیلومتر و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی شد.

محمدرضا کنگانی، مدت قرارداد اجرای این پروژه را یک ساله اعلام کرد و گفت: امیدواریم این پروژه ظرف یک سال آینده در چنین روزی به بهره برداری برسد.

وی با یادآور شدن اینکه این پروژه سال گذشته آغاز به کار کرده است، بیان کرد: در سال گذشته دو کیلومتر محور دو بانده احداث شد و امروز در ادامه این پروژه سه کیلومتر دیگر احداث می شود.

۱۵ میلیارد تومان اعتبار اتمام پروژه

فرماندار ویژه خرمشهر در مراسم کلنگ زنی چهار خطه کردن مسیر خرمشهر – اهواز، این محور را یکی از محورهای اصلی شهرستان دانست و تصریح کرد: این محور مواصلاتی یکی از محورهای اصلی تردد زائران عتبات عالیات، کاروان های راهیان نور و همچنین جاده ترانزیتی برای صادرات غیر نفتی به کشور عراق محسوب می شود.

ولی اله حیاتی با بیان اینکه در راستای تسهیل تردد و افزایش ایمنی، چهار بانده کردن این محور در دستور کار دولت قرار گرفت، افزود: سه کیلومتر از فاز نخست این طرح به اتمام رسیده است.

وی اضافه کرد: ادامه فاز نخست که به طول پنج کیلومتر است با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اجرا می شود.

فرماندار ویژه خرمشهر بیان کرد: چهار بانده کردن جاده خرمشهر ـ اهواز از اولویت های دولت تدبیر و امید است که عملیات اجرایی باند دوم آن همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر به‌عنوان هدیه دولت تدبیر و امید به مردم شریف خرمشهر آغاز شد.

به گزارش مهر، در این آیین کلنگ زنی مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان