کد خبر: 313717
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: ویدیویی که اخیرا در خصوص دختر نوجوان ایرانی منتشر شده است، هیچ ربطی به فدراسیون ورزش‌های رزمی ندارد و این دختر با لباس کاراته در مسابقه حضور دارد.

محمود رشیدی در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص فیلمی از دختر نوجوان ایرانی که در ر‌قا‌بت‌های MMA منتشر شده است و با ضربات شدید وضعیت نامناسبی پیدا می‌کند، اظها‌ر کرد: آرینا مافی دختر نوجوانی که در این فیلم مشاهده می‌شود به هیچ عنوان زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی نبوده و این که می‌گویند وی تحت حمایت ما به مسابقات اعزام شده است را کاملا تکذیب می‌کنم.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: مسابقات MMA و ر‌قا‌بت‌هایی که در رینگ و قفس انجام می‌شود هیچ کدام زیر نظر فدراسیون ما قرار ندارند و هر کس که با پرچم فدراسیون ورزش‌های رزمی و ایران بخواهد در مسابقه‌ای بر خلاف ما شرکت کند با وی برخورد می‌کنیم.

رشیدی همچنین ا‌ضافه‌ کرد‌: این دختر نوجوان با لباس کاراته که فکر می‌کنم سبک بای دو است، روی رینگ رفته و فدراسیون کاراته نیز قطعا پیگیر این مساله خواهد بود. باید کسی که این دختر نوجوان را به مسابقات برده و این بلا به سرش آمده است تحت پیگرد قانونی قرار گیرد و بدترین برخورد با او شود، چرا که آسیب‌های شدید فیزیکی و روحی به این دختر نوجوان وارد شده است. من کاری از دستم بر نمی آید، ولی قطعا مخالف این چنین مسابقاتی هستم. همه رشته‌هایی که زیر نظر ما هستند با مجوز ما به مسابقات می‌روند.

وی همچنین اذ‌عان‌ کرد: افرادی که با پرچم ایران و آرم فدراسیون شرکت می‌کنند باید مجوز شورای برون مرزی را داشته باشند که اگر این اتفاق رخ ندهد ما قطعا با آن برخورد خواهیم کرد. البته هستند ورزشکارانی که دارای پاسپورت هستند و آزاد و با هزینه ای که از سوی خود تقبل می‌کنند در مسابقات حضور پیدا می‌کنند که به نظر من خانواده‌ها در این مساله مقصر هستند و باید جلوی این جوانان را بگیرند. مبارزات این چنینی بسیار خطرناک و آسیب زننده است.

رییس فدراسیون ورزش‌های رزمی در پایان صحبت‌های خود خاطر‌ نشان کرد: من باز هم از این طریق احساس تاسف خود را اعلام می‌کنم که چنین صحنه دلخراشی برای دختر نوجوان ایرانی پیش آمده است و همچنین می گویم که این اتفاق هیچ ربطی به فدراسیون ورزش‌های رزمی نداشته است.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان