کد خبر: 313629
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ستاره برزیلی تیم ملی فوتبال قطر بازی کردن برابر ایران در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری را چالش بزرگی برای خود و هم تیمی هایش دانست اما او تاکید کرد که از ایران نمی ترسد و آماده بازی بزرگ در آزادی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از الرای، تیم ملی فوتبال قطر در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با ایران همگروه است و با توجه به قرار گرفتن تیم های قدرتمندی مانند کره جنوبی، ازبکستان و البته ایران شانس کمی برای صعود به جام جهانی دارد.

در ترکیب تیم ملی فوتبال قطر چند بازیکن خارجی با تابعیت قطری بازی می‌کنند که می توانند کار را بر دیگر تیم ها از جمله ایران سخت کنند. یکی از این بازیکنان رودریگو تاباتا بازیکن برزیلی الریان است که در خط میانی بازی می‌کند و بسیار تکنیکی و فرصت طلب است. او به عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ ستارگان انتخاب شد و قطری‌ها امید زیادی به درخشش او در بازی‌های انتخابی دارند.

تاباتا درباره رقابت با ایران و کره جنوبی در انتخابی جام جهانی سخن به میان آورد. او تاکید کرد که ایران و کره جنوبی از تیم های بزرگ فوتبال آسیا هستند اما نه او و نه هم تیمی هایش از رقابت با این تیم نمی‌ترسند.

بازیکن برزیلی تیم ملی فوتبال قطر گفت: ایران و کره جنوبی افتخارات زیادی را در فوتبال آسیا به دست آورده‌اند، اما باید بگویم که ما از هیچ کدام از این دو تیم نمی ترسیم. بازی نخست ما برابر ایران چالش بزرگی به شمار می‌آید. اگر می خواهیم به جام جهانی راه پیدا کنیم باید سه امتیاز را به دست آوریم. بدون شک نباید به دنبال کسب یک امتیاز باشیم. تفکر مساوی خوب نیست و تنها باید برای کسب سه امتیاز بازی کرد.

او ادامه داد: من پیش از این در لیگ قهرمانان آسیا در آزادی به میدان رفته‌ام. بله! قبول دارم که بازی کردن برابر ۱۰۰ هزار هوادار بسیار سخت است. این یک چالش بزرگ برای ما به شمار می‌آید، اما شک نکنید که برای پیروزی و کسب سه امتیاز نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

وی تاکید کرد: براین باور هستم که بازی کردن برابر ۱۰۰ هزار هوادار ایرانی باعث می شود تا بهتر تمرکز کنیم و عملکرد قابل قبول تری از خود نشان دهیم. همه بازیکنان تیم ملی فوتبال قطر انگیزه بسیار بالایی برای حضور در جام جهانی دارند و برای رسیدن به اهداف‌مان نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان