کد خبر: 313446
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سلطان کمالی ظهر امروز دوشنبه در جریان بهره برداری نمادین از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرمشهر که با حضور سرپرست استانداری خوزستان، مقتدایی مشاور وزیر کشور و جمعی از مسئولان شهری و نظامی و انتظامی شهرهای آبادان و خرمشهر در محل این ورزشگاه انجام شد، از تولید، فرآوری و انتقال مواد نفتی به داخل و خارج از کشور به عنوان وظایف اصلی این شرکت نام برد.

وی با اشاره به وجود منابع بسیار عظیم خدادادی در زیر زمین اظهار کرد: در زمان حاضر در یک مبارزه بسیار سخت و تنگاتنگ با کشور عراق در بهره برداری از منابع نفتی مشترک هستیم و کارکنان ما با تحمل تمام سختی ها مشغول تولید هستند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان افزود: ما در مجموع خشکی کشور ۱۲ میلیارد بشکه نفت داریم که با کشورهای همسایه و به طور عمده عراق مشترک هستیم.

کمالی با بیان اینکه از این میزان ۹ میلیارد بشکه آن را شرکت اروندان بایستی استحصال کند، تصریح کرد: ۷۵ درصد از نفت مشترک با عراق در حوزه نفت و گاز اروندان است  و ما بایستی بتوانیم در افق ۱۴۰۴ با تولید  یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز سهم خود را از این نفت برداشت کنیم.

وی یادآور شد: در زمان حاضر با راه اندازی دو پروژه عظیم در شرکت نفت و گاز اروندان روزانه ۱۶۰ هزار بشکه نفت به تولیدات این شرکت افزوده شده و طبق برنامه ای که داریم بایستی در خرداد ماه به طور روزانه  ۳۳۶ هزار بشکه نفت تولید کنیم که بخشی از آن از طریق میادین مستقل و بخشی دیگر از میادین مشترک (عمده آن بایستی از این میادین باشد) استحصال می شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ما در کنار وظیفه اصلی مان برای خود یکسری مسئولیتهای اجتماعی نیز تعریف کرده ایم، گفت: در حوزه های شهری مستقر در حوزه نفتی شرکت اروندان از قبیل آبادان، خرمشهر، سوسنگرد، هویزه، بستان، شادگان، دارخوین و روستاها یکسری مسئولیتهای اجتماعی برای خود تعریف کرده ایم که برای انجام آنها اقدام می کنیم.

کمالی افزود: در زمان حاضر چهار پروژه بزرگ عام المنفعه شامل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرمشهر، درمانگاهی در دارخوین با پوشش حدود ۳۰ روستا، یک زمین ورزشی دیگر در خرمشهر و یک سالن چند منظوره بسیار خوب و با تجهیزات لازم و مناسب در دارخوین آماده بهره داری داریم که در آتیه ای نزدیک به انجام می رسد.

وی اظهار کرد: با این اقدام سعی داریم دین خود را به مردم ادا کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گا زاروندان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ورزشگاه فوتبال ۱۵ هزار نفری نفت و گاز اروندان خرمشهر گفت: این ورزشگاه در وسعتی معادل ۱۴ هکتار زمین، دارای دو هزار مترمربع ساختمان سازی است .

کمالی در ادامه از ۲۵ هزار متر مکعب بتن ریزی، ۱۷ کیلومتر شمع کوبی برای استیج ها و هزینه کرد حدود ۶۰ میلیار تومان اعتبار به عنوان بخشی از کارهای انجام شده در این ورزشگاه نام برد و افزود:  به رغم تمام مشکلات مالی که در کل کشور نیز مشهود است اما در پاره ای مواقع حتی از اعتبارات جاری نیز برای ساخت و تکمیل این ورزشگاه هزینه کردیم.

وی با قدردانی از تلاش و همکاری تمامی مسئولان خرمشهری برای ساخت و راه اندازی این مجموعه ورزشی گفت: با توجه به اینکه این ورزشگاه مورد تایید EFC هست به طور قطع تیمهایی که برای انجام مسابقات به اینجا می آیند نیاز به یکسری امکانات جانبی خوب همچون هتل و فروشگاه دارند که بایستی مسئولان برای ساخت این اماکن تلاش و جدیت کنند.

مشارکت اروندان در حفظ و نگهداری ورزشگاه

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه عنوان کرد: خرمشهر شهر مقاوم، صبور با مردمی بی ادعا است که مسئولان بایستی قدر آن را بدانند.

عبدالله ثامری با قدردانی از حمایت و همراهی وزیر نفت برای اجرای سه پروژه بر زمین مانده در خرمشهر افزود: مردم خرمشهر انتظار اتمام پروژه استخر از سوی نفت را دارند که امید می رود هر چه زودتر به انجام برسد.

وی همچنین از مسئولان شرکت نفت و گاز اروندان خواست برای مدت دو سال در زمینه حفظ و نگهداری ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تا زمان یافتن یک سرفصل اعتباری با موضوع حفظ و نگهداری ورزشگاهها در مجلس، همکاری و اقدام کنندمنبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان