کد خبر: 313429
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی ربیعی ظهر امروز دوشنبه در جشن توانمندسازی و خودکفایی چهار هزار و ۳۰۲ مددجوی خوزستانی در تالار امام خامنه ای مجموعه تفریحی ـ فرهنگی فجر اهواز اظهار کرد: ولادت امام زمان(عج) و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفته و از تقارن برگزاری این مراسم با چنین مناسبت هایی بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: مهمترین وجه سیاست های رفاهی که در مجموعه دولت اتخاذ شده توانمندسازی است. حرکت اصلی سیاست های دولت به سمت فقرزدایی و جلوگیری از فرو افتادن افراد به دهک های پایین است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: توانمند کردن افراد برای اداره زندگی خود و تأثیرگذاری مثبت بر زندگی محیط خود در برنامه ها این وزارت قرار دارد.

ربیعی بیان کرد: طرح درمان سلامت، بیمه اجتماعی فراگیر و طرح حمایت غذایی از جمله سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که به منظور مبارزه با فقر دنبال می شوند.

وی عنوان کرد: توانمندسازی یکی از اولویت های مهم این وزارتخانه است که در صورت توجه به آن عدالت را به معنای واقعی می توان در کشور ایجاد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز تأسف کرد: متأسفانه عدالت در طول تاریخ قربانی سیاستمدارانی بوده که به دنبال طرح برخی مسائل آن را قربانی کرده اند.

ربیعی اضافه کرد: عدالت در قالب سیاست های بی خردی که شعار عدالت سرمی دهند هرگز ایجاد نمی شود. در حقیقت گسترش فقر، فساد اداری، اقتصادی و سیاسی زیرسایه شعارهای عدالت بی برنامه و در بدترین نوع ممکن شکل می گیرد.

وی با اشاره به اینکه برخی ها از فقرا به عنوان ابزار فرصت استفاده می کنند، گفت:‌ کمیته امداد فقرزدایی را به عنوان وظیفه اخلاقی ـ دینی و بدون هیچ چشمداشتی انجام می دهد که چنین کارهایی واقعا ستودنی است.

شعار وزارتخانه عدالت و فقرزدایی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: شعار این وزارتخانه عدالت، فقرزدایی، رفاه اجتماعی و به ویژه توانمندسازی است. ایثار، مدارا،‌ سخت کوشی و عدالت همان الگوهایی هستند که می توان از موفقیت در سوم خرداد برداشت کنیم.

ربیعی با ابراز اینکه فقرا روز به روز فقیرتر می شوند، گفت: امروز اول به خرمشهر رفته و بعد برای حضور در این مراسم به اهواز آمدیم. با شرایطی که مردم دارند، به نظرم باید تلاش کنیم تا دو سال آینده دستگاه های آب شیرین کن را از خانه ها برداریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان عنوان کرد: امروز روز جشن خودکفایی نیست بلکه روز جشن کرامت و عزت نفس افراد مختلف است.

به گزارش مهر، در حاشیه این مراسم از هفت کارآفرین نمونه و برخی بانک ها و موسساتی که در راستای اشتغالزایی برای مددجویان همکاری داشتند با ارائه لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان