کد خبر: 313351
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

یادواره امیر سرلشکر شهید مسعود منفردنیاکی و شهدای حرم ارتش با حضور جانشین فرمانده کل ارتش در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ حماسه ایسنا، در این یادواره امیر سرتیپ مووسی جانشین فرمانده کل ارتش در سخنانی ضمن گرامیداشت سوم خرداد بیان کرد: این روز یکی از به یادماندنی‌ترین و زیباترین روزهایی ست که نسلی ۱۹ ماه با تحمل داغ سوزان این قطعه از خاک ایران منتظر چنین روزی بودند و آن روز برای نسل ما هرگز فراموش نخواهد شد.

وی ادامه داد:‌وقتی از این نسل می‌پرسیم که قشنگ‌ترین و حماسی‌ترین جمله‌ای که آن روز شنیده‌اید چیست خبر «شنودگان عزیز توجه فرمایید خرمشهر شهر خون آزاد شد » را یادآور می‌شوند.

سرتیپ موسوی ادامه داد:گویا در سال دو بار هفته دفاع مقدس داریم. یک بار همان هفته دفاع مقدس مصطلح ما یعنی سی و یکم شهریور و نماد فریاد مظلومیت ملت مادر مقابل ظلم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و به واسطه عروسک خیمه شبازی‌شان صدام است.ملت ما هیچگاه ظلمی که آمریکا کرده است نباید فراموش کنند. لبخند‌ها و تهدیدهای آمریکا نیز هرگز بر روی ما تاثیرگذار نخواهد بود. ما زخم خورده از شیطان و طاغوت بزرگ هستیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان این مطلب که سوم خرداد نیز گویا یک هفته دیگر از دفاع مقدس است گفت:این هفته منادی اقتدار،ایستادگی و پیروزی است . سوم خرداد نماد بازپس گیری یک شهر نبود بلکه بیانگر بازگشت غرور ملی و افتخار یک ملت بود. حماسه آزادسازی خرمشهر نمایانگر اراده پولادین ملتی است که پاره تنش را از چنگال استکبار جهانی بیرون آورد. در اصل باز پس گیری خرمشهر این پیام را برای دشمنان دارد که ما حق خودمان را در هر حالت که باشد از حلقوم دشمن بیرون خواهیم کشید.در آزادسازی خرمشهر همه ملت ایران سهیم بودند و در رأس آن رزمندگان قرار داشتند.

سرتیپ موسوی در بخشی دیگر از سخنان خود با بر شمردن صفات فرماندهی و شخصتی امیر سرلشکر شهید سیدمسعود منفرد نیاکی توضیح داد:او یکی از برجسته‌ترین فرماندهان دفاع مقدس است که فرماندهان دیگر برای انجام کارهایشان به او رجوع می‌کردند و به دلیل برخورداری از دانش،تجربه و سجایای اخلاقی و مدیریتی خاص مورد توجه تمام فرماندهان بود و در بیشتر عملیات‌ها در جنوب غرب کشور و منطقه خوزستان حضور فیزیکی در میدان نبرد داشت.شهید نیاکی تکلیف‌مدار بود و علایق شخصی را بر وظایف سازمانی ترجیح می‌داد.

وی گفت: صلابت و شجاعت از دیگر ویژگی‌های شهید نیاکی بود که درآمیختگی این صفات با مهربانی و تواضع کار آسانی نبود.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره شهدای مدافع حرم نیز بیان کرد: وجود الگوهای دفاع مقدسی همچون شهید نیاکی باعث شده است که امروز مفتخر به داشتن مدافعان حرم شجاع باشیم.من اعلام می‌کنم هر جا حریم و حرم اهل بیت و ارزش‌های دینی به خطر بیفتد با هر آنچه لازم است ولازم باشد در مقابل دشمن حضور خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا در بخش دیگر این یادواره، امیر سرتیب ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس ارتش در سخنانی گفت:بر اساس تاکید و توصیه‌ای که فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران داشتند از سال ۱۳۹۳ برنامه‌ای برای گرامیداشت مقام فرماندهان شهید تدارک دیدیم تا با عنوان حدیث اقتدار و مقاومت برگزار شود. از آن سال به بعد یادواره‌هایی برای فرماندهان شهید فلاحی،همتی،ستاری و اینک شهید منفرد نیاکی برگزار کردیم.

به گزارش ایسنا در بخش‌های دیگر یادواره امیر سرلشکر شهید سیدمسعودمنفردنیاکی و شهدای مدافع حرم ارتش،جواد خضرایی،امیر سرتیپ رحمان قضات، سعید پورداراب و کریمی به بیان خاطراتی از شهید نیاکی پرداختند. همچنین پرچم لشکر فاطمیون که به حرم سید الشهدا (ع) و حضرت زینب(س) متبرک شده بود توسط یکی از رزمندگان فاطمیون به امیر سرتیپ موسوی هدیه شد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان