کد خبر: 313326
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

امیر نجفی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه روز گذشته با تماس به سامانه ۱۲۵ ستاد مرکزی فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر حادثه ای غم انگیز در رودخانه کارون در حاشیه شهر کارون داده شد.

وی افزود: ستاد فرماندهی آتش نشانی بلادرنگ با اعزام تیم امداد آبی و غواصان خود از سطح رودخانه به محل همزمان حادثه یک تیم امداد و نجات نیز از خشکی به محل مورد اعزام کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: نیروهای عملیاتی پس از حضور در محل با آشفتگی مردی روبرو شدند که خود را پدر پسر بچه مفقود شده معرفی می کرد. این مرد گفت فرزندانم همچون روزهای گذشته برای آب تنی و شنا به ساحل رودخانه آمده ولی بعد از دقایقی پسر هشت ساله ام در رودخانه مفقود شد.

نجفی بیان کرد: غواصان در محل های احتمالی اقدام به جستجو کردند و تا مسافت ها دورتر نقطه به نقطه را گشت زنی و غواص کردند ولی متاسفانه شواهد حاکی از غرق شدن کودک است.

وی عنوان کرد: یک تیم غواص در محل باقی و به جستجوی خود ادامه داده و تیم امداد و نجات خودروئی به ایستگاه اعزام شد.

وی با طرح این سوال که آیا واقعا کارون جای شنا و آب تنی است، یادآور شد: متاسفانه هر ساله با فرارسیدن فصل گرما و بالا رفتن دمای هوا شاهد شنا کردن افراد در گروه های مختلف سنی در اقصی نقاط این رودخانه عریض و طویل هستیم و باز سناریو متاثر کننده غرق شدن افراد تکرار می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: مجدداً از والدین استدعا داریم خطرات شنا در رودخانه کارون را برای فرزندان خود گوشزد و بازگو کنند تا شاهد بروز چنین حوادث دردناکی نباشیم.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان