کد خبر: 313311
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، پیگیری از طریق مسئولان استانی و تماس های وزارت نیرو برای اهالی روستای بروایه تریچی حتی یک قطره آب هم تامین نکرده و این روستا در هفتمین ماه بی آبی خود به سر می برد.

سخنان فوق گوشه کوچکی از درد دل های جاسم بروایه عبیدی عضو شورای روستای بروایه تریچی از توابع بخش مرکزی اهواز است که از بی آب شدید رنج می برند.

وی می گوید: اهالی روستای بروایه تریچی از قطع آب این روستا و عدم پاسخگویی مسئولان به خصوص شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان به شدت ناراحت هستند و هم اکنون این روستا در هفتمین ماه بی آبی به سر می برد.

عبیدی ادامه داد: اداره آب و فاضلاب روستایی اهواز بخشی از خط انتقال آب روستا را نوسازی کرد، ولی متاسفانه این اقدام نیمه کاره رها شد و از آن زمان تا کنون آب این روستا قطع است.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه مراجعات زیادی به مسئولان استانی و شهرستانی داشته ایم، اظهار کرد: به دلیل طولانی شدن مدت زمان قطع آب، چاه های روستا هم خشک شداند و تامین آب مصارف عادی و همچنین آب دام ها به مرز بحرانی رسیده است، در طول مدت گذشته مسئولان حتی یک تانکر آب سالم هم برای اهالی تامین و ارسال نکرده اند.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه در حال حاضر مطالبه عمومی ما قبل از تامین آب، محاکمه قضایی مسئولان و مسببان این فاجعه ضد انسانی است، ادامه داد: رسیدگی عاجل و حل مشکل بی آبی در این روستا با توجه به آغاز فصل گرما از نان شب هم برای مردم واجب تر است و انتظار ما از مسئولان امر، اقدام عاجل و فوری است.

به گزارش مهر، روستای بروایه تریچی در کیلومتر ۳۰ مسیر اهواز به اندیمشک از توابع بخش مرکزی اهواز است که ۱۵۰ خانوار و ۶۵۰ نفر جمعیت دارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان