کد خبر: 313294
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی مرادخانی شامگاه یکشنبه در حاشیه آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت و فتح خرمشهر، بر لزوم انجام کارهای هنری بیشتر در حوزه دفاع مقدس تاکید و عنوان کرد: در حوزه هنر هرقدر فعالیت بیشتری صورت بگیرد به همان اندازه انگیزه و شرایط در جامعه ایجاد می شود و مردم نسبت به آنچه باید بدانند، معرفت بیشتری پیدا می کنند که به اعتقاد من رسالت بخش هنر در حوزه دفاع مقدس بیشتر از سایر بخش ها است.

وی افزود: باید در تئاتر، بیشتر به دفاع مقدس پرداخته شود، چرا که هویت ما و آنچه امروز داریم در گروه دفاع مقدس است.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیر تئاتر کشور پس از انقلاب نیز اشاره و بیان کرد: بهترین وجه تئاتر کشور، به خصوص بعد از انقلاب همراه بودن با مسائل مردم و به نحوی همراه کردن مردم با اتفاقات است و در حوره هنر نیز مردم به نحوی شایسته در جریان در جریان وقایع قرار گرفتند.

مرادخانی با تاکید بر حساسیت و اهمیت کار در حوزه دفاع مقدس از فعالان این حوزه که برخی نیز متحمل خسارت های شخصی و انواع مجروحیت نیز شدند، یاد کرد.

وی در ادامه به کلنگ زنی احداث دو سالن تئاتر در خرمشهر اشاره کرد و گفت: امروز کلنگ دو سالن به زمین زده شد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاش خود را برای تبدیل این مکان ها به فضاهایی مجهز، می کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان