کد خبر: 313221
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

تیم ملی والیبال ایران در نخستین تجربه حضور خود در رقابت‌های انتخابی المپیک در سال ۲۰۰۴ با وجود برتری برابر استرالیا نتوانست به عنوان بهترین تیم آسیایی راهی آتن شود و این استرالیا بود که سهمیه آسیایی را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در اولین حضور خود در رقابت های انتخابی المپیک که در سال ۲۰۰۴ بود با سرمربیگری “پارک کی وون” کره‌ای به مصاف رقبای خود رفت.

تیم ملی ایران با مقام سومی که در رقابت‌های قهرمانی آسیای سال ۲۰۰۳ کسب کرد به این رقابت ها رسید.

در این دوره از رقابت‌ها که به میزبانی توکیو برگزار شد تیم های فرانسه، استرالیا، چین، کانادا، ایران، ژاپن، کره جنوبی و الجزایر حضور داشتند.

ملی پوشان ایران در افتتاحیه این رقابت ها با نتیجه سه بر صفر برابر کانادا مغلوب شدند. بازی دوم ایران برابر کره جنوبی بود که با توجه به صعود بهترین تیم آسیایی به المپیک از اهمیت زیادی برخوردار بود و ملی پوشان موفق شدند سه بر یک این تیم را شکست بدهند ، اما چین دیگر تیم آسیایی سه بر یک ایران را مغلوب کرد.

در دو بازی بعدی تیم ملی ایران، سه بر دو ژاپن را شکست داد اما سه بر صفر برابر فرانسه شکست خورد.

الجزایر و استرالیا آخرین حریفان ایران در این رقابت ها بودند که هر دو تیم با نتیجه سه بر صفر مغلوب والیبالیست های ایران شدند.

با وجود شکست استرالیایی ها برابر ایران، این تیم موفق شد به عنوان بهترین تیم آسیایی راهی المپیک شود. استرالیا با پنج برد و دو باخت و ۱۲ امتیاز و ایران با چهار برد و سه باخت و یازده امتیاز در رده های دوم و پنجم قرار گرفتند.

تیم فرانسه با ۱۴ امتیاز در این رقابت ها قهرمان شد و به المپیک آتن رفت.

رده بندی پایانی این رقابت ها به شرح زیر است:

۱- فرانسه ۱۲ امتیاز ۲- استرالیا ۱۲ امتیاز ۳- چین ۱۲ امتیاز ۴- کانادا ۱۱ امتیاز ۵- ایران ۱۱ امتیاز ۶- ژاپن ۹ امتیاز ۵- کره جنوبی ۸ امتیاز ۹- الجزایر ۷ امتیاز

امیرحسین منظمی، امیر حسینی، عباس قاسمیان، پیمان اکبری، محمد منصوری، فرهاد ظریف، اکبر خداوردی، محمد ترکاشوند، علیرضا نادی، علیرضا بهبودی، بهنام محمودی و عظیم جزیده ملی پوشان ایران در این دوره از رقابت ها بودند.

تیم های هلند، فرانسه، استرالیا، لهستان، یونان، برزیل، ایتالیا، صربستان، تونس، روسیه، آمریکا و آرژانتین ۱۲ تیمی بودند که در المپیک ۲۰۰۴ آتن حاضر بودند. تیم برزیل هم باشکست ایتالیا قهرمان شد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان