کد خبر: 313167
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر،  حجت‌الاسلام‌ و المسلمین رئیسی بعداز ظهر یکشنبه در اجتماع عظیم منتظران در میدان شهدای مشهد، اظهار کرد: مسؤولیت‌پذیری، حضور مسئولانه در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و دگرخواهی در پرتو خداخواهی از مصادیق عینی انتظار است.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: ملل اسلامی به برکت انقلاب اسلامی بیدار شده‌اند و هویت اسلامی خود را بازیافته‌اند و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند اما دشمن می‌خواهد فرهنگ یاس و ناامیدی را در عالم مستولی کند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس روایات بهترین اعمال، انتظار فرج است، تصریح کرد: انتظار در مقابل مکتب انظلام که درصدد گسترش یاس، ناامیدی و نمی‌توانیم است، قرار دارد و امروز امپراتوری رسانه‌ای، دستگاه‌های تبلیغاتی دشمنان و سینمای هالیوود اساسش بر همین موضوع است.

وی تصریح کرد: در راستای اشاعه همین تفکر ۶ هزار شبکه ماهواره‌ای در کشورهای جهان سوم و منطقه خاورمیانه به پخش برنامه می‌پردازند.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: موعود امری فقط شیعی، اسلامی و دینی نیست بلکه همه ادیان الهی و آسمانی وعده آمدن منجی را در آموزه‌های دینی‌شان دارند و همگان بر این عقیده هستند که ذات پروردگار نجات‌دهنده‌ و منجی برای عالم و بشریت خواهد فرستاد که او با دست الهی خودش عالم را به عدالت و عالم را به برخورداری ازآنچه مواهب الهی است برخوردار خواهد کرد.

وی اظهار کرد: پرچم انتظار انسان‌های زیادی را با تحول روبه‌رو کرد و انسان‌های زیادی را به صحنه آورد و ملت‌های زیادی با این پرچم بیدار شدند.

وی تصریح کرد: انتظار با تخدیر و کار نکردن متفاوت است، انتظار فرج معادل مسؤولیت‌پذیری است و دگرخواهی را در پرتو خداخواهی دنبال می‌کند، انتظار آثار عملی و فکری زیادی دارد و از انسان یک نیروی فعال و مسؤولیت‌پذیر و بااحساس مسؤولیت نسبت به خود و دیگران می‌سازد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی اظهار کرد: مکتب انتظار که پرچم‌دار آن ایران اسلامی و مقام معظم رهبری است، پیامش به عالم رسیده و پیامش این است که بگوید شما توانمند هستید.

وی گفت: این پرچم انسان‌های زیادی را با تحول روبرو کرد و انسان‌های زیادی را به صحنه آورد و ملت‌های زیادی با این پرچم بیدار شدند، لبنانی‌ها وارد صحنه شدند و با پرچم انتظار منسجم شدند و برای نخستین‌بار از رادیو شنیدید که رژیم غاصب اسرائیل از جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی در ادامه گفت: بعد فلسطینیان آموختند که باید با تکیه‌بر دین و آموزه‌های دینی و توکل به خدا و اعتمادبه‌نفس در میدان حاضر شوند و انتفاضه اول و دوم و سوم شکل گرفت و فلسطینیان امروز ابتکار عمل را به دست گرفتند و امروز شرایط با همین باور به انتظار در منطقه متفاوت شده است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آنچه در این کشور در حال رخ دادن است با عنایت آن بزرگوار، تاریخی پرافتخار را رقم می‌زند و امید است اعمال و رفتار ما جلوه‌های یک انسان منتظر باشد و آنچه همگان انجام می‌دهند در جهت رضای پروردگار متعال و زمینه‌سازی برای ظهور باشد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان