کد خبر: 313094
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی انتقاداتی را نسبت به وضعیت استان خوزستان وارد کرد و از مسئولین خواست در رسیدگی به وضعیت این استان اهتمام ویژه ای به خرج دهند.

سید راضی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) با اشاره به سوم خرداد سالگرد آزادسازی خرمشهر تاکید کرد: استان خوزستان استانی ملی و استراتژیک است . از نظر راه‌ها تولید انرژی ، کشاورزی و آب ظرفیت ها و قابلیت هایی در استان خوزستان وجود دارد که آن را به یک استان ملی تبدیل می‌کند؛ این استان یک استان استراتژیک است و نگاه ویژه مسئولان را می طلبد.

او ادامه داد: روزگاری خوزستان در رده دوم و سوم توسعه کشور بود اما امروز هفدهم و هیجدهم است؛ البته ما نمی توانیم همه چیز را به جنگ ربط دهیم. هر چه قابلیت های استان را احیا کنیم به کشور خدمت کرده ایم. در حال حاضر مشکلاتی مثل ریزگردها،‌ بیکاری ، کمبود آب، فقر و مسائل بهداشتی و درمانی بر استان حاکم است، این در حالی است که خوزستان از نظر کشاورزی، نفت و انرژی ظرفیت های بالایی دارد که اگر سرمایه‌گذاری کافی صورت گیرد نه تنها مشکل اشتغال زایی را حل می‌کند بلکه به کشور هم کمک می‌کند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: محرومیت‌هایی بعد از جنگ برای خوزستان ماند که همه دولت ها به سهم خود زحمت هایی کشیدند اما رفع کامل آن‌ها همت بیشتری می خواهد؛ خوزستان منبع تبلیغ و صدور تشیع است که چشم طمع دشمنان همیشه به این استان بوده، ما انتظار داریم دولت تدبیر و امید تدبیری برای این استان بیاندیشد چرا که این خواسته رهبری ، نظام و مردم است.

نوری درباره رفع خسارات جنگ نیز توضیح داد:‌تلاش هایی صورت گرفته اما انتظار داریم دولت نگاه ویژه ای به این مسأله داشته باشد به خصوص که الان انتخاب استاندار را در پیش داریم؛ انتخاب یک استاندار بومی و توانمند می‌تواند ظرفیت ها، قابلیت‌ها و مشکلات استان بعد از جنگ را در نظر بگیرد و برای آن‌ها راه حل پیدا کند پس از جنگ ساخت و سازهایی بوده اما در حد استان خوزستان نبوده. امام (ره) فرمودند خوزستان دینش را به نظام داده است و حالا مسئولین باید به این مسأله توجه داشته باشند.

نماینده مردم شوش از مهاجرت نخبگان استان به دلیل مشکلاتی که در خوزستان وجود دارد نیز انتقاد کرد و گفت:‌ بسیاری از نیروهای نخبه ما به خاطر مشکلات ریزگردها،‌خشکسالی، بدی آب و هوا و سدسازی بی رویه استان را ترک کرده‌اند وحتی بعضی از آن‌ها به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند که این برای کشورامر مطلوبی نیست.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان