کد خبر: 313088
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

هافبک بایرن مونیخ در کنار آلکسیس سانچس و مارسلو سالاس به پرافتخارترین بازیکن شیلیایی تبدیل شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از مارکا، آرتورو ویدال به موفقیت‌هایش در اروپا ادامه می‌دهد. هافبک شیلیایی دیشب یکی از ضربات پنا‌لتی‌ بایرن مونیخ را در دیدار نهایی جام حذفی آلمان به گل تبدیل کرد و توانست نهمین عنوانش را در اروپا این بار به همراه بایرن مونیخ جشن بگیرد. او با این جام به رکورد سانچس و سالاس رسید.

ویدال، هافبک پیشین یوونتوس و کنونی بایرن‌مونیخ به همراه این دو تیم در پنج سال اخیر ۹ جام را بالای سر برده است. افتخارات او به شرح زیر است:

چهار قهرمانی در سری آ (۱۴ – ۲۰۱۳ / ۱۳ – ۲۰۱۲ / ۱۲ – ۲۰۱۱ و ۱۵ – ۲۰۱۴)

دو جام دو سوپر کاپ ایتالیا (۱۴ – ۲۰۱۳ / ۱۳ – ۲۰۱۲)

یک کوپا ایتالیا (۱۵ – ۲۰۱۴)

یک بوندسلیگا (۱۶ – ۲۰۱۵)

یک جام حذفی آلمان (۱۶ – ۲۰۱۵)

مهاجم ملی‌پوش بایرن مونیخ در این پنج سال توانمندی‌های خود را نشان داد و به یکی از خطرناک‌ترین بازیکنان در محوطه جریمه تبدیل شد. ۱۵ گلی که در فصل ۱۳ – ۲۰۱۲ به ثمر رساند و ۱۸ گلی که در فصل بعد به ثبت رساند نشان داد که او در گلزنی نیز توانمند است. به این گونه هافبک‌ها در انگلیس box to box می‌گویند.

او همه عناوین را به همراه یوونتوس در ایتالیا کسب کرد، اما در فینال لیگ قهرمانان اروپا از بارسلونا شکست خورد. به همین علت تصمیم گرفت به تیم دیگری برود. او ایتالیا را به قصد آلمان ترک کرد، اما باز هم با تیم آلمانی در لیگ قهرمانان ناکام ماند و تنها توانست قهرمانی در بوندسلیگا و جام حذفی را به دست بیاورد. این عناوین باعث شد به رکورد سانچس و سالاس در اروپا برسد.

اسامی پرافتخارترین بازیکنان کشور شیلی در اروپا:

ویدال ۹ جام

سانچس ۹ جام

سالاس ۹ جام

کلودیو براوو ۷ جام

داوید پیسارو ۷ جام

پدرو مورالس ۶ جام

سباستین روسنتان ۶ جام

پابلو کانتراس ۵ جام

ایوان زامورانو ۴ جام

این رنکینگ نشان از دوران طلایی فو‌تبا‌ل شیلی دارد. تیم خورخه سامپائولی تابستان سال گذشته (۲۰۱۵) با چهار بازیکن حاضر در این فهرست (پیسارو، براوو، ویدال و سانچس) برای نخستین بار قهرمان کوپا آمه ریکا شد.

از این چهار بازیکن، سه بازیکن به خاطر حضور در تیم‌های بزرگ به این موفقی‌ها دست پیدا کردند.

براوو، سنگربان بارسلونایی است که دهه اخیر موفقیت‌های زیادی را کسب کرده است. سانچس سه جام را به همراه آرسنال بالای سر برد و ویدال در بایرن مونیخ می‌تواند به افتخارات خود بیافزاید. این سه بازیکن می‌توانند به این روند ادامه دهند.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان