کد خبر: 313059
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

امام جمعه موقت اهواز گفت: از نظر شیعیان، فلسفه انتظار این است که انسان، جامعه مهدوی و ایده آل و مدینه فاضله را بشناسد و خود را برای آن آماده کند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، ضمن تبریک ایام نیمه شعبان و ولادت امام عصر(عج) اظهار کرد: آنچه شیعیان اعتقاد دارند، بخشی مشترک بین مسلمانان و بخشی مشترک بین تمام انسان‌هایی ست که یکی از ادیان اسمی را پذیرفته‌اند.

وی افزود: آنچه مشترک بین همه ادیان الهی است، این است که جهان در پایان، یک مصلح کل خواهد داشت اما آنچه مشترک همه مسلمانان است، این است که آن مصلح کل حضرت مهدی (عج) خواهد بود که از فرزندان رسول خدا است. آنچه که به ما شیعیان اختصاص دارد این است که مصلح کل متولد شده است اما انسان‌ها با او در ارتباط نیستند.

حسن زاده با بیان اینکه فلسفه انتظار، جهانی و بین تمام ادیان الهی مشترک است، عنوان کرد: از نظر شیعیان، فلسفه انتظار این است که انسان جامعه مهدوی و ایده آل و مدینه فاضله را بشناسد و خود را برای آن آماده کند؛ در این جامعه مهدوی، مدینه فاضله و ایده آل مبنی بر عدالت کامل، کامل شدن عقل مردم و کامل شدن علوم به واسطه آمدن حضرت ولیعصر(عج) است.

وی با اشاره به ویژگی‌های منتظر امام زمان (عج) تصریح کرد: فرد منتظر، اهل عدالت است، یعنی خود عادل است و دیگران را نیز به عدل دعوت می‌کند. همچنین عقل را حاکم قرار می‌دهد و از نظر علمی خود را مجهز می‌کند.

امام جمعه موقت اهواز تاکید کرد: پس فلسفه انتظار، شناخت جامعه مهدوی و تطبیق دادن خود با ویژگی‌های آن است که از زیباترین اعتقادات شیعیان است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان