کد خبر: 313035
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال ملی – در وانفسای بی اخلاقی و ریاکاری و خودبینی این زمانه، فقدان بعضی مردان، بیش از رفتن یک فرد خودنمایی می کند.

رضا حسن زاده-کارشناس حقوقی فوتبال؛ چه داستان تکراری و تلخی. قلبی ناباورانه از حرکت ایستاد! و مردی از تبار مردان کم تعداد و کم تکرار زمانه پر کشید.
مرگ سرنوشت محتوم و لاجرم همه ماست ولی در وانفسای بی اخلاقی و ریاکاری و خودبینی این زمانه، فقدان بعضی مردان، بیش از رفتن یک فرد و در حد چنگ خوردن چهره انسانیت و راستی و درستی خودنمایی می کند.
فارغ از بهانه های پزشکی و علمی؛ گویا وجود بعضی از ما تاب و توان ناملایمات و نادرستی های رایج را ندارد و با کمترین تلنگری در مقابل کابوس مرگ تسلیم می شویم که شاید تسکین یابیم.
عنایت الله دهمیانی به عنوان یکی از حقوقدانان فوتبالی، بین سال های ۱۳۷۸ لغایت ۱۳۸۵ ریاست کمیته انضباطی را در زمان دکتر دادکان به عهده داشت و پس از تغییر ریاست کمیته انضباطی توسط آقای کفاشیان، مدتی از فوتبال و هیاهوی آن به دور بود ولی پس از برکناری آقای شاه حسینی از ریاست کمیته و آغاز بکار دکتر شریفی، مجددا به کمیته انضباطی بازگشت و این بار به عنوان یکی از اعضای کمیته مشغول فعالیت شد.

دقت و سلامت در تفکر و رفتار در رسیدگی به پرونده های ارجاعی از ویژگی های بارز دهمیانی بود که با الهام از دیدگاه سالم فوتبالی خود و تلفیق تخصص حقوقی با تفکر فوتبال، خدمات به یاد ماندنی در این عرصه به یادگار گذاشت. قاطعیت و سلامت و پرهیز از معاملات و معادلات و مصلحت اندیشی های ویرانگر جامعه و فوتبال از ایشان فردی بزرگ و کم نظیر ساخته بود. ویژگی هایی که نه تنها در فوتبال که در عرصه جامعه هم سخت بدان نیازمندیم و کمبود آن را احساس می کنیم.
ارابه مرکز هراز گاهی به باقیمانده گنجینه شرافت و بزرگی جامعه دست می اندازد…
و این بار قرعه به نام یکی از مردان پاک سرشت و پاک نهاد خورد؛ عنایت الله دهمیانی به حق مردی از تبار راستی و درستی و سلامت فکری و رفتاری بود که با تمام مردانگی های بزرگش،؛ چهره در نقاب خاک کشید و گنجینه انسان های انسان و مردان بزرگ را دچار خسران نمود.

بدورد جنتلمن
روحت شادمنبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان