کد خبر: 312951
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، رضا محبوبی عصر شنبه در جلسه ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی استان ایلام در استانداری اظهار داشت: در قانون بودجه سال ۱۳۹۵، مسائل اجتماعی مورد توجه ویژه قرار گرفته است  و ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار برای مسائل اجتماعی کشور اختصاص یافته است.

معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور از طرح تقسیم کار ملی در زمینه امور اجتماعی در کشور خبرداد و اظهار داشت: در این طرح وظایف هر یک از دستگاهها مشخص و به آنها ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل اصلی آسیب های اجتماعی در سطح کشور، ناموزونی توسعه در کشور است، از توزیع استانی کل اعتبار تخصیص یافته به امور اجتماعی کشور خبر داد.

وی عنوان کرد: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری درخصوص مسائل اجتماعی کشور و با توجه به اینکه موضوعات اجتماعی کشور جزء موضوعات مهم و اولویت دار برای دولت تدبیر و امید است، استفاده از چهار منبع داده های ثبتی، گزارش دستگاه ها، نظرات نخبگان و پیمایش های ملی گزارشی از وضعیت اجتماعی کشور تهیه شده است.

وی از برگزاری جلسات در خصوص مسائل اجتماعی کشور با حضور مسؤلان کشوری قوای سه گانه و سایر دستگاه های اجرایی نظام با مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: مسائل اجتماعی کشور از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است.

مشاور وزیر کشور ابراز داشت: تعیین اولویت های اجتماعی، گفتمان سازی در خصوص مسائل اجتماعی، توجه نظام برنامه ریزی کشور به مسائل اجتماعی و تشکیل شورای اجتماعی در سطح کشور از جمله مهمترین محورهای خروجی جلسات و بررسی های مسائل اجتماعی کشور بوده است.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان