کد خبر: 312847
تاریخ انتشار: شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان در حاشیه اعزام این نیروها به عراق در گفتگو با مهر با اشاره به توفیق استان خوزستان به عنوان معین ساخت گنبد امیرالمومنین اظهار کرد: مردم آبادان مانند همیشه در این خصوص از جان و دل مایه گذاشتند که در این راستا اعزام متخصص و وسایل مورد نیاز برای کمک به ساخت گنبد توسط مردم انجام شد.

مکی یازع از داربست، تخته های زیر داربست، لوازم برقی و وسایل خنک کننده و دستگاه سنگ فرز به عنوان برخی از اجناس اهدایی مردم آبادان در انجام این امر خداپسندانه نام برد و افزود: بنا به درخواست های ارائه شده از سوی همکارانمان در عراق به طور ماهانه اقدام به اعزام نیرو ی کار متخصص به آنجا می کنیم.

وی با اشاره به اعزام ۴۳ نیروی متخصص در رشته های جوشکاری، صافکاری، بنایی، خدماتی، رایانه و مترجم زبان عربی به عراق، اضافه کرد: از این تعداد ۳۹ نفر آنها آبادانی هستند و مابقی از اهالی اهواز و کاشان هستند.

یازع تصریح کرد: علاوه بر این نیروها، ۴۵ نیروی متخصص آبادانی در حال کمک رسانی به امر بازسازی و نوسازی گنبد امیرالمومنین در نجف اشرف هستند.

مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان گفت: نیروهایی اعزامی برای مدت یک ماه در عراق باقی می مانند و علاوه بر کمک به بازسازی و نوسازی گنبد امیرالمومنین (که همگی نیز رایگان انجام می شود) دو بار به زیارت حرم حضرت ابوالفضل العباس و کاظمین و سامرا می روند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۵۰ نیروی متخصص آبادانی برای کمک به بازسازی حرم زینب(س)، صحن حضرت زهرا و به طور عمده گنبد امیرالمومنین(ع) به عراق اعزام کرده ایم.

به گفته مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان، تقاضای نیروها برای کمک به بازسازی عتبات عالیات از شهرهای اروندکنار و چوئبده نیز به این ستاد می رسد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان