کد خبر: 312761
تاریخ انتشار: شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مهاجم رومانیایی و پیشین چلسی و یوونتوس پس از اینکه فهمید جایی در ترکیب زردپوشان برای یورو ۲۰۱۶ ندارد، از فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از یورو اسپورت، آدرین موتو که با یوونتوس به قهرمانی در کالچو رسید، در ۳۷ سالگی از فوتبال خداحافظی کرد. این بازیکن که طی ۷۷ بازی ملی برای رومانی موفق شده بود ۳۶ گل به ثمر برساند، در یورو ۲۰۰۰ و یورو ۲۰۰۸ برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و این اواخر تلاش زیادی کرد تا هر طور شده سومین یورو را نیز تجربه کند ولی از ترکیب رومانی خط خورد تا او نیز از فوتبال خداحافظی کند.

موتو که سابقه بازی در تیم هایی چون اینتر، چلسی، یوونتوس و فیورنتینا را دارد، در مجموع ۱۶۱ گل در ۴۳۷ بازی به ثمر رساند و دو بار قهرمانی در لیگ ایتالیا را تجربه کرد. او در فصل اولی که ژوزه مورینیو هدایت چلسی را بر عهده گرفت توسط این مربی به دلیل مصرف کوکائین اخراج شد و از آن زمان تاکنون دل خوشی از مربی پرتغالی نداشته و معتقد است مورینیو باعث شد دوران فوتبال او در چلسی پربار نشود.

رومانی یکی از تیم‌هایی است که توانسته به یورو ۲۰۱۶ صعود کند و در دیدار افتتاحیه یورو باید برابر فرانسه در گروه نخست به میدان برود.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان