کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 312752
تاریخ انتشار: شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرج الله خبیر ظهر امروز شنبه در دومین جلسه ستاد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: در طول یک سال درگیر مناسبت های مختلف اعم از اعیاد مذهبی، وقایع و رویدادهای تاریخی کشور مثل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستیم که برای پاسداشت این مناسبت ها و رویدادها باید برنامه ریزی های صحیح داشته باشیم.

وی افزود: ۱۴ و ۱۵ خرداد رویدادهای مهمی را در تاریخ کشور ایران ثبت کرده و از ۱۵ خرداد به عنوان ایستادگی و مقاومت در مقابل طاغوت یاد می کنند.

سرپرست استانداری خوزستان بیان کرد: حداکثر تلاش دستگاه های مختلف اجرایی خوزستان باید در راستای برگزاری برنامه ها و اعزام زائران به مرقد امام به کار گرفته شود.

خبیر عنوان کرد:‌ مصوباتی را در جلسه قبل ستاد داشتیم که باید نسبت به اجرایی هر کدام از آنها نظارت کامل انجام شود. همچنین علت غیبت دستگاه های مختلف در این جلسه نیز باید پیگیری شود.

وی یادآور شد:‌ سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان باید ساماندهی هیئت های مذهبی را انجام دهد تا این هیئت ها حضور پررنگی را داشته باشند.

خبیر خبر داد: به دهیاری های مختلف خوزستان به ویژه روستاهایی که در مسیر زائران مرقد امام راحل هستند، ابلاغ شده تا در برگزاری مراسم ها و به ویژه استقبال از زائران همکرای های لازم را داشته باشند.

سرپرست استانداری خوزستان با اشاره به اعزام حدود پنج هزار زائر به مرقد امام راحل گفت: باید ایستگاه های صلواتی مختلفی در مسیر راه زائران راه اندازی شود تا از آنها به نحو شایسته ای پذیرایی شود.

وی تأکید کرد: اقلام فرهنگی مورد نیاز نیز باید با همکاری روابط عمومی سازمان ها و ادارات مختلف استان تهیه و تأمین و در نهایت در اختیار مردم و زائران قرار بگیرد.

خبیر در پایان گفت: پیشنهاد برگزاری جلسه شورای اداری با محوریت ارتحال امام خمینی(ره) نیز قابل عملیاتی است و می توان این جلسه را ۱۲ خرداد تشکیل داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان