یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 312376
تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی استادان این دانشگاه در سال ۹۵،‌ با موضوع “اقتصاد مقاومتی و رسالت دانشگاه” در روز سوم خردادماه خبر داد.

حبیب‌الله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، در این رابطه اظهار کرد: نشست‌های هم‌اندیشی استادان از سوی دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه که در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مستقر است، با هدف ارتقاء سطح فرهنگی و معرفتی استادان برگزار می‌شود.

وی افزود: نشست علمی “اقتصاد مقاومتی و رسالت دانشگاه” در قالب نشست‌های هم‌اندیشی استادان و با حضور ابراهیم رزاقی اقتصاددان و استاد دانشگاه، از ساعت ۹ تا ۱۳ روز سوم خرداد در سالن اجتماعات دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی و به‌ صورت سخنرانی و پرسش‌و‌پاسخ ویژه اعضای هیأت‌علمی دانشگاه شهید چمران برگزار خواهد شد.

مدیر فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه برنامه‌های مختلفی از قبیل نشست‌های علمی، هم‌اندیشی و کارگاه‌های آموزشی برای استادان برنامه‌ریزی می‌کند، گفت: این نشست اولین برنامه هم‌اندیشی در سال ۹۵ است و در سال ۹۴ نیز چهار یا پنج نشست هم‌اندیشی در حوزه‌های علمی و فرهنگی مانند رابطه علم و دین، سبک زندگی، اخلاق حرفه‌ای و … برگزار شده است.

همچنین دکتر سیدعلی مرعشی دبیر دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه شهید چمران اهواز، مأموریت این دفتر را ایجاد تضارب آراء بین اساتید و احیاناً اتصال اندیشه‌های دانشگاهیان به مراکز تصمیم‌سازی عنوان کرد و گفت: البته این امر مستلزم خواست و آمادگی مراکز تصمیم‌سازی نیز هست که این اندیشه‌ها را به آن‌ها منتقل کنیم.

وی افزود: گاه مراکز تصمیم‌سازی و اجرایی نیز در نشست‌های هم‌اندیشی شرکت می کنند اما این حضور باید بیشتر و پررنگ‌تر شود چرا که آنچه انتظار می‌رود از سوی مراکز تصمیم‌سازی استقبال نمی‌شود.

دبیر دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: واقعیت این است که معضلات فرهنگی بسیاری در جامعه وجود دارد که ابتدا انتظار می‌رود چاره‌اندیشی این معضلات در فضای دانشگاه انجام شود. این امر گاهی در نشست‌های هم‌اندیشی اتفاق می‌افتد‌ و در بسیاری از مواقع نیز از طریق مراکز خبری به جامعه منتقل می‌شود‌ اما باید این قابلیت‌ها گسترش یابد و بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مرعشی همچنین در خصوص جامعه هدف دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه، اظهار داشت: همه اساتید و دانشجویان نخبه شامل دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند در برنامه‌های این دفتر شرکت کنند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان