کد خبر: 312097
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی در آخرین اطلاعیه خود درباره پیش‌بینی وضعیت هوای سه روز آینده کشور اعلام کرد: با عبور سامنه بارشی و همراهی ناپایداری‌های روزانه با آن، طی سه روز آینده در بیشتر مناطق کشور بارش باران در برخی مناطق به ویژه در بعدازظهر رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس پیش‌بینی وضعیت هوای کشور در سه روز آینده به این شرح است: روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت غرب، بارش باران و رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شروع می‌شود. در برخی مناطق جنوب غرب، غرب و شمال غرب به دلیل انتقال گردوخاک ایجاد شده روی عراق، هوا غبارآلود نیز خواهد بود.

در بعدازظهر پنجشنبه، در بیشتر استانهای کشور رگبار، رعدوبرق موقتی و در برخی مناطق وزش باد شدید انتظار می‌رود. از اواخر وقت این روز بر میزان غبار در جنوب غرب کشور افزوده می‌شود.

در روز جمعه با نفوذ جریان‌های خنک شمالی از روی دریای خزر، کاهش دما و بارش باران در نوار شمالی کشور و در ارتفاعات شمالی البرز رعد و برق پیش‌بینی‌ می‌شود. در بعدازظهر نواحی مرکزی و نیمه شرقی کشور نیز شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهند بود. شدت بارش‌ها در این روز در استان‌های مازندران،گلستان، سمنان و خراسان شمالی خواهد بود.

وزش شدید باد در این روز روی نیمه غربی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود. غبار گاهی همراه با وزش باد در جننوب غرب کشور ادامه می‌یابد.

در روز شنبه، بارش در شرق دریای خزر و شمال شرق کشور  ادامه می‌یابد و رگبارهای پراکنده در ساعات بعدازظهر در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور رخ می‌دهد. از اوایل شب نیز بارش در شمال شرق و شرق کشور شدت می‌یابد.

در سایر مناطق از میزان ناپایداری هوا کاسته خواهد شد. خلیج فارس به ویژه نیمه شرقی آن در این روز نیز مواج و طوفانی خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی آسمان امروز تهران قسمتی ابری، در بعدازظهر رگبار همراه با رعدوبرق و وزش شدید باد خواهد بود و بیشینه و کمینه دما در تهران ۲۴ و ۲۳ است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان