کد خبر: 311655
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرپرست استانداری خوزستان با توجه به ترانزیتی بودن استان، ظرفیت حمل و نقل، میزان صادرات و واردات و … بر لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان، فرج‌الله خبیر در جلسه‌ای که روز گذشته با موضوع اقتصاد مقاومتی در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در سفر سخنگوی دولت به استان در خصوص اقتصاد مقاومتی اولویت‌هایی تاکید شده که در دستور کار استان قرار گرفته است و اقتصاد مقاومتی بحثی است که می‌تواند در زمینه‌های بسیاری به ما کمک کند.

وی افزود: ابتدا باید مشکلات و نارسایی‌های موجود در بخش‌های مختلف اقتصادی را بشناسیم و بتوانیم با عنایت ویژه‌ای که دولت نسبت به اقتصاد مقاومتی دارد، از امتیازهای ویژه این طرح استفاده کنیم و گام‌های خوبی در جهت برطرف سازی این نابسامانی‌ها برداریم.

خبیر تصریح کرد: در روزهای گذشته همایش اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صنعت و معدن برگزار و طبق گفته وی برای ۱۰ هزار واحد صنعتی غیر فعال در سطح کشور اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته شد.

وی عنوان کرد: البته همه مشکلات مالی نیست و بسیاری مشکلات غیر مالی و مربوط به مدیریتی است که در آن واحد صنعتی اعمال می‌شود اما اگر مشکلات درست شناسایی شوند، می‌توانیم گام موثری در زمینه رفع مشکلات برداریم.

خبیر بیان کرد: البته واحدهای بزرگ از این قضیه مستثنی هستند زیرا این واحدها به طور جداگانه در دستور کار دولت قرار می‌گیرند که تعداد زیادی از این واحدهای بزرگ در استان خوزستان مستقر هستند و بیشتر مشکلاتشان نیز مربوط به بازار و مشکلات بازاریابی و فروش محصولات است.

وی ادامه داد: از مسئولین متولی می‌خواهیم مسایل را اعلام عمومی کنند تا اگر واحد صنعتی مشکلی دارد، به آن رسیدگی شود. البته نباید واحدهای موفق را از قلم انداخت زیرا معتقدیم اگر بخشی از منابع به آن‌ها تعلق گیرد، می‌توانند فعالیت‌های خود را گسترده‌تر کنند.

سرپرست استانداری خوزستان گفت: باید مردم را از امکانات و اعتباراتی که وجود دارد، آگاه کرد تا از آن استفاده کنند. در سطح شهرها باید به نوسازی ناوگان فرسوده بپردازیم چرا که این ناوگان باعث افزایش مصرف انرژی، آلودگی هوا و… می‌شوند.

خبیر بیان کرد: استان خوزستان از نظر کشاورزی، استانی غنی است و ما باید بر افزایش بازدهی و بهره‌وری توجه کنیم. برای مثال در استان فارس برداشت مرکبات از هر هکتار زمین حدود ۶۰ تن است اما بر اساس آمار ارایه‌شده، این رقم در خوزستان ۱۰ تن در هر هکتار است و اگر این آمار درست باشد، یعنی درآمد کشاورز خوزستانی یک ششم درآمد کشاورز استان فارس است که این مساله نیاز به توجه خاصی دارد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان