کد خبر: 311210
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عضو انجمن صنفی کشاورزان دزفول گفت: برخلاف حجم تبلیغات و مصاحبه مسئولین در خصوص افزایش میزان صادرات محصولات کشاورزی، میزان صادرات محصولات کشاورزی نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است.

ناصر نظرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: در سال زراعی ۹۵-۹۴ چند اکیپ از کشور روسیه در ایران حضور پیدا کردند و از مزارع و محصولات بازدید و نشست‌های فراوانی نیز برگزار شد اما هیچکدام منجر به عقد قراردادی به منظور صادرات محصولات نشد.

وی افزود: هیچ مشکلی در تولید و کیفیت محصولات برای صادرات وجود ندارد و محصولات تولیدشده کشاورزان، همه مولفه‌های یک محصول خوب را دارد و معتقدیم نرخ محصولات کشاورزی نسبت به میانگین نرخ جهانی بسیار پایین‌تر است و عدم خرید محصولات توسط کشورهای همسایه دلیلی دیگری دارد که باید بررسی شود.

نظرزاده گفت: بار روانی حضور هیات‌های روسی برای خرید محصولات تولیدشده کشاورزان موجب شده است تا آن‌ها به امید مبادلات احتمالی، کشت‌های متراکم‌تری داشته باشند و میزان تولید خود را افزایش دهند اما عدم پیگیری این هیات‌ها برای خرید یا ثبت سفارش محصولات موجب شد تا بسیاری از محصولات تولیدی بر روی دست کشاورزان باقی بماند.

رییس انجمن صنفی کشاورزان دزفول با اشاره به اینکه خوزستان قطب تولید محصولات کشاورزی در کشور است، عنوان کرد: نبود یک مدیریت یا معاونت در زمینه بازرگانی محصولات کشاورزی در استانداری خوزستان موجب شده تا کسی پیگیر مسائل صادراتی و بازرگانی کشاورزی نباشد و در مسیر صادرات مشکلاتی وجود آید که با ایجاد یک معاونت یا مدیریت بازرگانی کشاورزی در استانداری، می‌توان مسائل کلان صادراتی در این بخش را پیگیری کرد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان