کد خبر: 311141
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آستانه‌ی آغاز نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت –فتح خرمشهر پیام داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، همایون قنواتی در متن این پیام آورده است: «سوم خرداد بلوغ بهار است. حضور قاطع دردها و درودهایی است که اکنون ثمر بخش و سایه آفرین شده‌اند. روزها و شب‌های منتهی به سوم خرداد، سراسر خاطره و نیایش است و چه باشکوه نخل‌ها همچنان ایستاده‌اند و مقاومت را یادآور می‌شوند. خرمشهر هشت سال طولانی کوهی شد که سنگ سنگ این کوهسار از زلزله‌ی اندوه بار مصیبت فرزندان خویش، خم به ابرو نیاورد. ایستاد و به همه دنیا درس ایستادگی آموزاند. جشنواره تئاتر فتح خرمشهر پاسداشت یاد اسطوره‌هایی است که خونین شهر را با نثار خون پاک خویش از نو خرمشهر کردند. با روشن نگه داشتن چراغ صحنه‌ی تئاتر خرمشهر می‌خواهیم بگوییم جهان آرا راه تو اندیشه تو در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد. یاد تو و یارانت را روی صحنه مقدس تئاتر گرامی می‌داریم. همواره باد نام و نشان شهیدان و روشن؛ باد چراغ صحنه نمایش با یاد این شیر مردان

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به جشنواره مقاومت-فتح خرمشهر

اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت فرارسیدن نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر پیامی را منتشر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

« به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد

هنر خلاق و تعالی آفرین ریشه الهی و آسمانی دارد و هر آنچه که انسان را در اعتلای روح و تکامل جان یاری رساند، بدون تردید هنر است و ریشه در این موهبت الهی دارد. تئاتر آن گاه که پدید آورنده فضایل انسانی در صحنه باشد نیز هنری الهی و آسمانی ست، همراز آدمی و همراه صمیمی بشریت است که می کوشد در گیرودار خلق صحنه های بدیع وخلاقانه، مایه کمال انسان سرگشته شود.

بازیگران می‌کوشند در آن تا با رنج، به گنج معنا دست یابند و تماشاگران را به راه‌های فضیلت و کرامت انسانی رهنمود سازند. تئاتری که با مفاهیم ارزشی و والای انسانی در آمیخته باشد، شکوهمندتر همچون چنگ در ریسمانی جاودانه دارد. جشنواره ملی تئاتر مقاومت و فتح خرمشهرکه اینک نوزدهمین دوره ی خویش را می گذراند با مفاهیم سترگ شهادت و ایثار ترکیبی الهی و زیبا یافته و زمزمه خوان حکایت عاشقی و دلباختگی شهیدان است. این جشنواره که می کوشد لحظات مقاومت و فتح و لحظات پرواز پرستوهای عاشق را بازگو کند از ماندگارترین جشنواره‌های هنری کشور و این خطه پاک خون شهیدان یعنی سرزمین اروند است که با خون دل هنرمندان خرمشهری به اوج رسید و عاشقانه شکوفا شد.

اینجانب با تقدیر و سپاس از تمامی کسانی که در راه اعتلای مفاهیم ارزشی والهی در حوزه‌ی تئاتر تلاش می‌کنند، برای همگان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم و امیدوارم قدم و قلم همه عزیزانی که ریشه در این وادی دارند یا پای در این خاک مقدس، خرمشهر نهاده‌اند مانا و جاودان بماند. روح و جان تان در سایه سار شهیدان معطر باد.»

نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر از ۲۸ اردیبشهت ماه الی دوم خرداد ماه به دبیری حسین مسافرآستانه در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان