یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 311070
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، دکتر داوود دانش جعفری با بیان اینکه در سه حوزه احداث تخت‌های جدید بیمارستانی، تجهیزات و دارو برنامه های مشخص داریم، گفت: براساس برنامه‌ای که برای سال ۱۳۹۵ تهیه کرده ایم ، حدود ۱۹ هزار و  ۵۰۰ تخت بیمارستانی را در اولویت استفاده از منابع خارجی قرار داده ایم و در همایش فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت براساس تفاهم نامه منعقد شده  قریب به ١٣ هزار تخت بیمارستانی با استفاده از منابع خارجی راه اندازی می شود.

وی در خصوص چگونگی همکاری ها، گفت: با شرکت‌های خارجی که توانایی  تامین مالی دارند و برای احداث بیمارستان اعلام آمادگی می‌کنند تفاهم نامه ای با مدت حدود ۲ تا ۳ ماه منعقد می کنیم و  در این مدت طرف خارجی باید جزئیات منابع مالی خود را تهیه و طرح آن را مشخص کند و بعد از تایید منابع مالی از طرف ما و در صورت مورد پسند بودن شرایط طرح، از آنها استفاده می‌کنیم و پس از شرکت در مناقصه، پایین ترین شرکت را ما انتخاب می‌کنیم.

مشاور عالی وزیر بهداشت با بیان اینکه در دومین روز برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت، حدود ۱۶ تفاهم نامه منعقد کردیم، گفت: تعداد زیادی از این تفاهم نامه ها مربوط به احداث بیمارستان های جدید است و موفق شدیم تفاهم نامه حدود ۱۳ هزار تخت بیمارستانی را امضا کنیم.

دانش جعفری با بیان این که یک قرار داد هم در خصوص پالایشگاه خون منعقد شد ، گفت: پالایشگاه جدیدی توسط بخش خصوصی ایرانی و طرف خارجی احداث خواهد شد و همچنین دو قرارداد دیگر نیز مربوط به تولید دارو منعقد شد.

وی با بیان اینکه در مجموع به اهداف همایش دست پیدا کردیم افزود: نکته مهم و اساسی همایش این بود که «مبادلات و اطلاعاتی بین ما و طرف‌های خارجی مطرح شد.

دانش جعفری افزود: در ارتباط با سرمایه‌گذاران داخلی نیز  همین مباحث را چند ماه پیش داشتیم.

مشاور عالی وزیر بهداشت در ارتباط با بخش خصوصی داخلی گفت: باید توانمندی‌های لازم را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنیم.

دانش جعفری در ادامه گفت: روش قدیمی که بخش خصوصی ما در احداث بیمارستان فعال بود روش مشاور پیمانکار و کارفرما است یعنی یک کارفرمای دولتی منابع را از بودجه تامین  و یک مشاور طرح تهیه می‌کند و یک پیمانکار هم با استفاده از منابع بودجه‌ای آن را می‌سازد.

وی گفت: در واقع این طرح و روش قدیمی را عوض کردیم و آن را در چارچوب قراردادهای مشارکت عمومی خصوصی بردیم.

دانش جعفری در ادامه گفت: در مشارکت عمومی خصوصی بخش خصوصی با استفاده از منابع خود در کارهایی که جزو وظیفه و فعالیت الزامی دولت است، کمک می‌کند.

مشاور عالی وزیر بهداشت افزود: در واقع ما باید ظرفیت‌های جدیدی را هم در کشور بوجود بیاوریم و در کشورهای دنیا نیز  از این شرایط استفاده می‌کنند و ما هم این روش را با قدرت دنبال می‌کنیم.

دانش جعفری با بیان اینکه کشورهای طرف قرارداد ما در حوزه سلامت کره، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و برخی دیگر از کشورهای بودند، گفت: بیشترین کمبودها را در بخش بیمارستان داریم ، از آنجایی که تعداد تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت یک شاخص شناخته شده است ، ما به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۱.۷  تخت بیمارستانی داریم.

مشاور عالی وزیر بهداشت با بیان اینکه برخی از کشورها آسیایی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۱۳ تخت بیمارستانی دارند، افزود: در این خصوص برنامه‌ای تهیه کردیم که این استاندارد را به ۲.۸ تخت که یک استاندارد خیلی معمولی است، برسانیم و بعد از رسیدن به این هدف باز سعی می کنیم این نسبت را ارتقا دهیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان