کد خبر: 311053
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس اداره حفاظت محیط زیست هویزه با اشاره به فصل ممنوعیت صید ماهی در تالاب هورالعظیم گفت: ممنوعیت صید ماهی تا هنگام صدور پروانه انتفاعی از سوی سازمان مرکزی ادامه خواهد یافت.

موسی مدحجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، اظهار کرد: ممنوعیت صید ماهی در منطقه حفاظت‌شده تالاب هورالعظیم هر ساله از ۱۵ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه می‌یابد؛ این مدت، زمان فصل تخم‌ریزی و زادآوری ماهی است.

وی افزود: اکنون با وجود این‌که از زمان ممنوعیت صید ماهی در تالاب هورالعظیم گذشته است، ولی این ممنوعیت تا هنگام صدور پروانه انتفاعی از سوی سازمان مرکزی برای صیادان ادامه خواهد یافت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست هویزه با بیان این‌که به طور معمول پروانه انتفاعی در فصل تابستان از سوی سازمان مرکزی ابلاغ می‌شود، عنوان کرد: صید ماهی در منطقه حفاظت‌شده تالاب هورالعظیم تنها برای صیادان و افرادی که از طریق صید ماهی امرار معاش می‌کنند و پروانه انتفاعی را دریافت کرده‌اند، مجاز است.

وی با اشاره به قوانین شکار انواع حیوانات در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور، گفت: پارک ملی، پناهگاه حیات وحش، منطقه حفاظت‌شده تالاب و اثر طبیعی ملی مناطق چهارگانه‌ای هستند که شکار انواع حیوانات به طور کلی در این مناطق ممنوع است مگر این‌که پروانه خاصی از جمله پروانه ویژه صادر شود و در این صورت شرایط متفاوت خواهد بود ولی تاکنون جهت شکار حیوانات در این مناطق پروانه‌ای صادر نشده است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان