کد خبر: 310820
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نماینده کانون اسب اصیل ایران در استان زنجان گفت: کارگاه آموزش تخصصی نعل‌بندی با حضور علاقه‌مندان این حرفه به میزبانی استان زنجان برگزار شد.

«روح‌الله رضایی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: کارگاه آموزش تخصصی نعل‌بندی اسب مراقبت از سم و اندام‌های حرکتی اسب امروز با حضور «مارتین بوزل» از آلمان و با حضور ۲۵ شرکت‌کننده از استان‌های کرمان، آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، زنجان، خوزستان و کردستان به مدت یک روز به میزبانی زنجان برگزار ‌شد.

وی افزود: کارگاه آموزش تخصصی نعل‌بندی با هدف آموزش تخصصی به علاقه‌مندان فعال در ورزش اسب‌سواری برگزار می‌شود که مارتین بوزل یکی از مدرسان بین‌المللی است که سابقه و تخصص خوبی در این موضوع دارد و آموزش‌های لازم را در روش‌های به‌روزتر در این کارگاه آموزش می‌دهد که این روش‌ها طی چند ماه آینده در کنفرانس بین‌المللی از سوی این مدرس ارائه می‌شود.

رضایی تصریح کرد: سوارکاری یکی از رشته‌های ورزشی است که از دیرباز علاقه‌مندان خاص خود را دارد، در نتیجه سوارکاران و فعالان در این حوزه سعی در افزایش آگاهی خود نسبت به اسب و سوارکاری داشتند که استان زنجان سابقه خوبی در این عرصه دارد، اما چون نعل‌بندی در منطقه هنوز به‌صورت سنتی است لازم دیدیم برای صیانت و حفاظت از اسب، این کارگاه تشکیل شود تا قادر باشیم اسب‌های سالم‌تری پرورش دهیم.

این مسئول در ادامه یادآور شد: هم‌اکنون در استان زنجان سه باشگاه اسب‌سواری وجود دارد که یک باشگاه دیگر نیز در دست احداث است که می‌توان به باشگاه اسب‌سواران زنجان در جاده بیجار، باشگاه سوارکاری میثم در جاده روستای زرنان، باشگاه المپیک در جاده تبریز و باشگاه در حال احداث یئلتک سواران زنجان در روستای همایون در پنج کیلومتری به سمت تهم اشاره کرد.

وی یادآورشد: استان زنجان به‌علت داشتن طبیعت بکر پتانسیل خوبی دارد، چون بسیاری از اهل طبیعت‌گردان و توریست‌ها با مراجعه به باشگاه خواستار سوارکاری در طبیعت استان هستند که باشگاهای سوارکاری این امکان را در اختیار این علاقه‌مندان قرار داده و این در جای خود به‌عنوان یک صنعت گردشگری و کسب درآمد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و مستلزم حمایت از سوی دستگاهای متولی در امر گردشگری است.

رضایی از حضور بانوان در این رشته خبر داد و خاطرنشان کرد: رشته سوارکاری یکی از رشته‌هایی است که بانوان نیز می‌توانند بدون محدودیت و با توجه به پوشش اسلامی در کنار مردان در رقابت‌های مختلف شرکت کنند که در استان زنجان نیز شاهد حضور پررنگ بانوان در این عرصه هستیم که حاکی از استعداد و توان زیاد آن‌ها دارد و این مسئولیت ما را در برابر این بخش سنگین‌تر می‌کند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان