کد خبر: 310805
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرج اله خبیر ظهر یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان اظهار کرد: باید برای بحث مبارزه با مواد مخدر کمپین تشکیل داد چون اعتیاد همه گیر شده و باید بیشتر نسبت به مسائل فرهنگی حساسیت ایجاد کنیم. چنین کمپین هایی در کنترل و مبارزه با مواد مخدر نقش ویژه ای دارند.

وی افزود: طرح های برنامه ریزی شده مانور مبارزه با مواد مخدر باید به کمیته های زیرمجموعه این ستاد ارائه شود. برنامه ها را بعد از تصویب در کمیته ها، در جلسه بعدی ستاد مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سرپرست استانداری خوزستان تصریح کرد: محور برگزاری مانور مبارزه با مواد مخدر باید در مناطق آسیب پذیر و در معرض خطر باشد. البته این روزها خطرهای استعمال مواد مخدر و اعتیاد خاص یک منطقه و شهر نیست ولی باز برخی مناطق شرایط حادتری دارند.

خبیر با تأکید بر اینکه نباید از ظرفیت فضای مجازی غافل ماند، گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی بهترین بهره مندی را داشته باشیم چون امروزه بیشتر افراد به ویژه جوانان و نوجوانان در فضای مجازی وقت می گذرانند. باید کلیپ های کوتاه و هشدارهای مختلف را خاص فضای مجازی طراحی کرده و آنها را برای مردم به اشتراک بگذاریم.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد یکی دیگر از ظرفیت هایی است که باید بیشتر نسبت به آن توجه داشت. این سازمان ها در بطن مردم حضور داشته و برخواسته از مردم هستند بنابراین حضور آنها در برنامه های مختلف پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید پررنگ تر باشد. آنها حتی در همان بحث فضای مجازی نیز می توانند کمک شایانی داشته باشند.

سرپرست استانداری خوزستان تأکید کرد: استان خوزستان به عنوان استان پایلوت و پاک در زمینه مبارزه با مواد مخدر و اجرای مانور از سوی وزیر کشور انتخاب شده است. بنابراین باید نسبت به این انتخاب حساس بوده و کارهای گسترده ای برای تحقق چنین اعتمادی انجام بدهیم.

خبیر بیان کرد: سال گذشته آموزش و پرورش محور برگزاری مانور مواد مخدر در خوزستان بود ولی امسال باید این محوریت را به سمت ورزش و جوانان تغییر داد تا فضای مانور ورزشی شود.

وی در پایان عنوان کرد:‌ برنامه ریزی برای اجرای مانور مبارزه با مواد مخدر باید متناسب با حوزه اعتیاد باشد و همچنین باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود در استان برای اجرای هر چه بهتر این برنامه ها بهره مند شویم. برخی مواقع همه نیاز اجرایی تنها وابسته به اعتبارات و امکانات نیست بلکه چاره اندیشی و ارائه راهکار از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان