کد خبر: 310709
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدافع بارسلونا رکورد اسطوره فوتبال برزیل را شکست و نامش را در فهرست بازیکنان بزرگ دنیای فوتبال ثبت کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از آس، بارسلونا شنبه شب با شکست سه بر صفر گرانادا به عنوان قهرمانی لالیگا دست یافت و دنی آلوس نام خود را در تاریخ ثبت کرد. او اکنون بیشترین عنوان را در میان دیگر بازیکنان برزیلی دارد. این رکورد پیش از این به پله، اسطوره فو‌تبا‌ل برزیل تعلق داشت.

آلوس پس از کسب سی و یکمین جامش، در کنار بازیکنانی قرار گرفت که پیش از ۳۰ جام کسب کردند. او پشت سر کنی دالگلیش که به همراه لیورپول جام‌های متعددی را در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد فتح کرد و همچنین رایان گیگز، بازیکن پیشین منچستریونایتد قرار گرفت. هر دو بازیکن ۳۵ جام را بالای سر بردند.

عناوین مدافع برزیلی می‌تواند در این فصل اضافه شود، شاگردان لوئیس انریکه با شکست سویا در فینال کوپا دل ری می‌توانند به افتخارات این بازیکن بیفزایند. آلوس این عناوین را در دوران موفقیت آمیزش در سویا دوران طلایی‌اش در بارسلونا و به همراه برزیل به دست آورده است. با این حال نتوانسته است همچون پله سه قهرمانی در جا‌م جها‌نی را کسب کند.

جام‌هایی که به همراه آلوس با سه تیم به دست آورده است:

سویا (۲۰۰۸–۲۰۰۲): دو لیگ اروپا، یک کوپا دل ری، یک سوپر کاپ اروپا، یک سوپر کاپ اسپانیا.

بارسلونا (۲۰۱۶ تا ۲۰۰۸): سه لیگ قهرمانان اروپا، ۶ لالیگا، سه کوپا دل ری، سه سوپر کاپ اروپا، سه جا‌م جها‌نی باشگاه‌ها و پنج سوپر کاپ اسپانیا،

تیم ملی فوتبال ببرزیل یک کوپا آمه ریکا و دوم جام کنفدراسیون‌ها .

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان