کد خبر: 310638
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از صدور مجوز تخصیص آب فاز دوم پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری در خوزستان خبر داد.

کیخسرو چنگلوایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با ابراز خرسندی از تخصیص آب به فاز دوم این پروژه اظهار کرد: در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری طی جلسه‌ای در وزارت نیرو و با حضور مسئولین وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص آب فاز دوم پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری به مساحت ۲۰۷ هزار هکتار تصمیم گیری و در نهایت با تخصیص آب آن موافقت شد.

وی افزود: روز گذشته نیز طی جلسه‌ای که با معاون اول رییس جمهور و معاونین وزرای نیرو و جهاد کشاورزی داشتیم، به صورت رسمی مجوز تخصیص آب فاز دوم این پروژه صادر، تصویب و ابلاغ شد.

چنگلوایی تصریح کرد: این اقدام بنابر تاکیدات رییس جمهور و با دستور مستقیم معاون اول رییس جمهور و پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است و در نهایت مجوز تخصیص آب فاز دوم این پروژه به مساحت ۲۰۷ هزار هکتار در خوزستان صادر شد.

چنگلوایی خاطرنشان کرد: امروز نیز در جلسه‌ای مقرر شد تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز دوم پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری را بررسی و محل تامین این اعتبار را نیز اعلام کند تا ان شالله کار شروع شود و ما نیز آمادگی شروع به کار را داریم.

وی عنوان کرد: اعتبارات این پروژه می‌تواند از محل اعتبارات عمومی یا صندوق توسعه ملی تامین شود اما دغدغه ما تاکنون تخصیص آب فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری بوده است که خوشبختانه پس از اما و اگرهای بسیار با دستور و ورود مستقیم معاون اول رییس جمهور با تخصیص آن موافقت شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی مشکلی برای شروع فاز دوم پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری ندارد و نیاز است تا وزارت نیرو کار خود را برای احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی اصلی شروع کند تا وزارت جهاد کشاورزی نیز همزمان به احداث و راه‌اندازی شبکه‌های فرعی آبیاری بپردازد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان