کد خبر: 310538
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، ظهر امروز شنبه و در سالگرد به خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، مراسمی به همین مناسبت و برای بزگداشت این اتفاق در آمفی تئاتر شهید چمران دانشکده اقتصاد این دانشگاه برگزار شد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) در این مراسم شعار «نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی» را یکی از تدابیر مهم امام خمینی(ره) در زمان انقلاب دانست و اظهار کرد: امام خمینی در سال ۵۷ انقلابی خاص را طراحی کردند و زمانی که شعار«نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی»را سرداد دنیایی را دچار آشوب کرد.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی بیان کرد: امام خمینی(ره)، انقلاب را از جایی آغاز کرد که از نظر موقعیت جغرافیایی و سیاسی خاص بود، انقلابی که بنیان تفکر شرق و غرب را بهم ریخت و در مقابل ابر قدرت های هسته ای و سیاسی زمان ایستاد.

وی  با بیان اینکه وجود مدافعان حرم در کشورهایی همچون سوریه و عراق نشانه جنگ طلبی نیست، افزود: سپاه ایران به یمن خون شهدا جهش بزرگی داشته است  و اینکه امروز دشمن در پشت دروازه های کشور است به این دلیل است که می داند در میان گرداب و تندبادی قرار می گیرد که برای آن قابل شناسایی نیست.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) همچنین آرامش امروز و تحصیل نخبگان در دانشگاه های کشور را مرهون جانفشانی شهیدان دانست و افزود: اینکه ایران چهارراه اقتصاد دنیاست نتیجه همان جرقه ای است که امام راحل ۳۷ سال پیش زد تا دانشجویان برای آینده اسلام تحصیل کنند و امروز افتخار دارند که همچون خانواده شهدا، یاد شهدان به وِیژه شهدای گمنام را پاس دارند.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز پایداری نظام جمهوری اسلامی را مرهون خون های نثار شده شهدا خواند.

خواچه پور بر لزوم بزرگداشت شهدا از جمله شهدای مدافع حرم تاکید کرد و تفهیم فرهنگ شهادت به دانشجویان را یکی از مهمترین وظایف سیستم های آموزشی به ویژه دانشگاه ها و مجموعه آموزش عالی دانست.

به گزارش مهر، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر در این مراسم شرکت داشتند که در ادامه این مراسم به مقام دو شهید گمنام دفن شده در دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر ادای احترام شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان