کد خبر: 310535
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی خرم آباد، هاری کمراینن در دیدار با استاندار لرستان با اشاره به اینکه زمینه‌های زیادی برای ارتباط و تعاملات فنلاند و ایران و لرستان وجود دارد، گفت: امروز صفحه مربوط به لرستان را باز کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ سال پیش شرکت‌های فنلاندی زیادی در ایران بودند، اظهار داشت: شرکت‌های مهم و شناخته‌شده‌ی فنلاند که در ۱۲۰ کشور دنیا حضور دارند، در حال بازگشت به ایران هستند.

سفیر فنلاند در ایران با تاکید بر غنای فرهنگ و تمدن ایرانی در حوزه‌هایی چون معماری، ادبیات و هنر، موسیقی و ابزار و…، افزود: باید در زمینه‌های گردشگری و تجارت تعاملات بیشتری با ایران داشته باشیم.

کمراینن با تاکید بر اینکه بسیار مایل است در مورد لرستان بیشتر بداند، تصریح کرد: در سفر به لرستان متوجه شدیم که ایران، چیزهای دیگری هم دارد.

وی راز توسعه و پیشرفت تکنولوژی فنلاند را در سیستم آموزش عالی و مناسب این کشور دانست و تصریح کرد: در حوزه‌ی آموزش و تحصیل برخی از دانشگاه‌های ما در جهان سرآمد هستند و یکی از بهترین‌های آن‌ها در تهران شعبه دارد و خدمات تحصیلی و آموزشی ارائه می‌دهد.

سفیر فنلاند در ایران ابراز امیدواری کرد روابط خوب گذشته میان ایران و فنلاند دوباره تکرار شود و شکل بگیرد.

کمراینن با بیان اینکه فنلاند، کشور اختراع و نوآوری است، عنوان داشت: در حوزه‌ی تولید انرژی از پسماندها فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌ایم، به طوریکه دیگر چیزی به نام پسماند در فنلاند نداریم و همه‌ی آن‌ها را عصاره‌ی انرژی می‌دانیم.

وی با تاکید بر اینکه بعد از روی کار آمدن دولت روحانی و توافق هسته‌ای اولین شرکتی که در ایران سرمایه‌گذاری کرد یک شرکت فنلاندی بود، اظهار داشت: شرکت‌های فنلاندی بعد از آن هم چهار سرمایه‌گذاری در ایران داشته‌اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان