کد خبر: 310476
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حسین گلستانباغ در گفتگو با مهر در خصوص احداث و راه اندازی موزه بزرگ دزفول اظهار کرد: موضوع  بررسی و پیگیری جهت احداث و راه اندازی موزه بزرگ دزفول ابتدا به پیشنهاد چند نفر از فعالان دانشگاه آزاد شهرستان ارائه شد که در دستور کار کمیسیون فرهنگی شورای شهر دزفول قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه در یک ماه اخیر دو جلسه با حضور فرماندار، شهردار، مسئولان میراث فرهنگی و دانشگاه، زیر نظر و مدیریت کمیسیون فرهنگی شورا برگزار شد که در این جلسات همچنین مقرر شد هیات امنایی در همین راستا تشکیل شود.

عضو شورای اسلامی شهر دزفول عنوان کرد: در نهایت این موضوع در جلسه رسمی شورای اسلامی با توضیحات کامل مطرح و به تصویب رسید. همچنین مقرر شد در مورد احداث موزه، کارشناسی دقیقی در ابعاد مختلف پژوهشی، تحقیقاتی و علمی صورت گیرد که این مسئولیت به عهده دانشگاه آزاد اسلامی دزفول قرار گرفت.

گلستانباغ، اعضای هیات امنای این موزه را شهردار، فرماندار، رئیس شورای شهر، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، نمایندگان دانشگاه‌های آزاد، پیام نور، جندی شاپور و علوم پزشکی، انجمن دزفول شناسی، میراث فرهنگی و آموزش و پرورش برشمرد که ریاست این هیئت به عهده شهردار دزفول خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: خانه تاریخی و ارزشمند سهرابی واقع در خیابان آیت الله قاضی، به عنوان محل احداث و راه اندازی موزه تاریخ دزفول  تعیین شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان