کد خبر: 310460
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، اسماعیل ایدنی پیش از ظهر امروز شنبه در دیدار با خانواده زنده یاد علی دیناروند سرباز شوشی که جان خود را برای نجات دختر بچه ای حدودا سه ساله فدا کرده بود، اظهار کرد: اتفاقی که افتاد هرچند بسیار تلخ و تأثر برانگیز است اما مایه مباهات برای خانواده وی است.

وی افزود: در حالی که نسل جوان امرزو متهم به بی توجهی و فراموش کردن ارزش های اخلاقی و جوانمردی هستند و گفته می شود که غیرت و ایثار جای خود را به منفعت طلبی و سودپرستی داده جوانی پیدا می شود که بالاترین سرمایه اش را برای نجات انسان دیگری فدا می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: این حرکت باید در شهر شوش برجسته و روی جنبه ایثارگری کار و وی باید نماد فداکاری در شهر شوش تعریف و به عنوان یک الگو مطرح شود.

ایدنی بیان کرد: کاری که این جوان شوشی انجام داده کار کمی نیست چون بار اخلاقی خیلی خوبی دارد و فرهنگ ارزشی خاصی را در مین جوانان شهر ایجاد می کند.

وی عنوان کرد: اگر این نماد و ارزش اخلاقی زنده شود، بخشی از آلامی که به خانواده این جوا ن وارد شده تسکین پیدا می کند و باید کاری کنیم که تحمل رنج و درد فقدان این جوان فداکار برای خانواده اش آسان تر شود.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور یادآور شد: این حرکت نشان داد که ارزش هایی مثل جوانمردی و گذشت و فداکاری هنوز جامعه زنده است و جوانان ما این ارزش های اخلاقی را فراموش نکرده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان