کد خبر: 310377
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد چند کشتی‌گیر به دلیل استفاده از ماده “ملدونیوم” سهمیه المپیک خود را از دست دادند و کشتی‌گیر‌ان دیگری جایگزین آنها در بازی‌های المپیک شدند.

به گزارش سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اتحادیه جهانی کشتی نوشت: اتحادیه جهانی کشتی سهمیه‌های المپیک در کشتی آزاد، فرنگی و زنان را دوباره توزیع کرد. این تغییرات در پی نتایج آزمایش دوپینگ در مسابقات گزینشی قاره‌های اروپا و آسیا بوده است که افراد خاطی از ماده “ملدونیوم” استفاده کرده‌اند.

بر طبق قوانین ضد دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی و بر اساس اعلام وادا، نتایج برخی کشتی‌گیر‌ان که مرتکب دوپینگ در تورنمنت‌های گزینشی شده‌اند تغییر کرده است. بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی، سهمیه المپیک طبق فرایند زیر به کشتی‌گیر‌ان جدید اختصاص می‌یابد:

ماگومد مراد گاجی‌اف از لهستان و آندری کویاتکوفسکی از اوکراین، در وزن ۶۵ کیلوگرم سهمیه المپیک را از دست داده‌اند و سهمیه جدید به گرجستان (زورابی یاکوبیشویلی) و ارمنستان (دیوید صفریان) تعلق گرفته است.

بر طبق این تغییرات، بلغارستان (بوریس نواچکوف) از طریق مسابقات جهانی گزینشی المپیک در مغولستان نیز صاحب سهمیه ای می‌شود که پیش از این به گرجستان تعلق گرفته بود و به دنبال این تغییرات سهمیه بلغارستان در مسابقات جهانی مرحله دوم گزینشی المپیک به کشور آمریکا داده می‌شود که در آن ر‌قا‌بت‌ها فرانک مولینارو در رده سوم قرار گرفته بود.

به ‌این‌ ترتیب سهمیه‌های المپیک در وزن ۶۵ کیلوگرم از طریق مسابقات صربستان، مغولستان و ترکیه به کشورهای زیر اعطا می‌شود: گرجستان، ارمنستان، بحرین، ترکیه، بلغارستان، کانادا و آمریکا

همچنین در وزن ۱۲۵ کیلوگرم آلن زاسیف نایب قهرمان ۲۰۱۳ جهان از اوکراین و یوسف جلیل اف از بلاروس به دلیل دوپینگ در مسابقات گزینشی اروپا، سهمیه المپیک را از دست می‌دهند و سهمیه آنها به بلغارستان (لیوبن ایلیف) و مجارستان (دانیل لیگتی) تعلق می‌گیرد.

به ‌این‌ ترتیب سهمیه المپیک وزن ۱۲۵ کیلوگرم در مسابقات جهانی مرحله اول گزینشی به آیال لازاریف از قرقیزستان تعلق می‌گیرد.

بدین ترتیب سهمیه المپکی وزن ۱۲۵ کیلوگرم از سه مسابقه صربستان، مغولستان و استانبول به کشورهای زیر تعلق می‌گیرد: بلغارستان، مجارستان، چین، لهستان، قرقیزستان، اوکراین و بلاروس.

اما در کشتی فرنگی نیز آزمایش دوپینگ جاناربک کنجی‌اف از قرقیزستان در مسابقات گزینشی آسیا در وزن ۸۵ کیلوگرم مثبت اعلام شد و سهمیه او به راویندر خاتری از هند تعلق می‌گیرد.

در کشتی زنان نیز دوپینگ سومیا اردن چیمگ از مغولستان در مسابقات ۵۳ کیلوگرم گزینشی قاره آسیا مثبت شد و سهمیه او به کوماری بابیتا از هند اختصاص یافت.

در ۵۸ کیلوگرم نیز سهمیه المپیک اوکسانا هرهل از اوکراین(قهرمان ۲۰۱۵ جهان در ۶۰ کیلو) به کشور مولداوی (ماریانا چردیوارا) منتقل شد.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان