کد خبر: 310261
تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سایت اسپورت روسیه به تمجید از مهاجم جوان ایرانی پرداخت که اخیرا در بازی با دینامومسکو توانست دو بار برای تیمش گلزنی کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت روسیه، سردار آزمون در ۳ هفته اخیر توانسته است برای تیمش در لیگ روسیه گلزنی کند. دو گل او در این هفته برابر دینامو مسکو به خوبی ارزش و اهمیت او را برای روستوف نشان داد و باعث شد تا تلاش این تیم برای کسب قهرمانی ادامه داشته باشد.

سایت اسپورت روسیه در گزارشی درباره این بازیکن ایرانی نوشت: کمتر بازیکن آسیایی دیده بودیم بتواند در لیگ روسیه بدرخشد معمولا بازیکنان ازبکستانی به دلیل نزدیکی با روسیه در این کشور دیده شدند ولی ظهور سردار آزمون در فوتبال روسیه به زمانی بر می گردد که او در ۱۷ سالگی برای بازی های مشترک المنافع به روسیه آمد و توانست در ۶ دیدار برای تیم جوانان ایران ۷ گل به ثمر برساند.

اوایل ۲۰۱۲ بود که او با تیم جوانان ایران برای این بازی ها به روسیه آمد. او در ۱۷ سالگی در این رقابت ها آقای گل شد و این در حالی بود که خیلی از بازیکنان جام چهار – پنج سال از او بزرگتر بودند. از همان زمان بود که قربان بردیف بازی او را زیر نظر گرفت. اصالت ترکمن آزمون نیز ویژگی دیگری بود که تطابق آسان تر با فرهنگ روسیه را برای او فراهم کرد و این در نهایت باعث شد تا قربان بردیف برای جذب او شخصا وارد عمل شود و او را برای روبین کازان به خدمت بگیرد.

پس از جدایی بردیف کاشف سردار آزمون در روسیه ، رینات بیلیاتدینف هدایت روبین کازان را بر عهده گرفت ولی حضور این مربی برای آزمون خوب نبود و عدم هماهنگی این دو باعث شد تا دوباره آزمون شاگرد بردیف شود و این‌بار به روستوف برود جایی که بردیف هدایت آن را بر عهده داشت. کاملا مشخص است که او ویژگی های تبدیل شدن به بازیکن بزرگ را دارد و به نظر می رسد او در این راه به طور مداوم در حال پیشرفت است. بازیکنی که حالا می توان او را در لباس تیم هایی چون میلان و آرسنال دید، توانسته است در لیگ روسیه برای خود نامی دست و پا کند ولی او فعلا تمایلی به این انتقال ها ندارد و به رشد بیشتر در لیگ روسیه فکر می کند. شاید تجربه بیشتر و حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ بتواند مسیر فوتبالی این بازیکن را تغییر دهد و شاهد حضور او در تیمی بزرگ باشیم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان