کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 309926
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از دویچوله، روسیه با انتقاد از نصب سامانه موشکی ناتو در رومانی این اقدام را “اشتباه و زیان‌بار” خواند.

روسیه این سامانه را تهدیدی علیه خود دانسته و گفته است در واکنش به این اقدام چند فروند بمب‌افکن دوربرد در کریمه مستقر خواهد کرد.

وزارت خارجه روسیه تصمیم سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو) برای نصب سامانه موشکی در رومانی اعتراض کرد.

میخائیل اولیانف، سخنگوی این وزارتخانه گفت که این سامانه همچنین قادر به شلیک موشک‌های کروز است و تهدیدی برای توازن استراتژیک به شمار می‌رود.

وی ناتو را متهم به نقض توافق میزان برد موشک‌های متوسط و کوچک کرده و افزود، این سامانه “به شدت” امنیت روسیه را به خطر می‌اندازد.

کرملین اعلام کرده است که در پاسخ به استقرار این سامانه چندین فروند از بمب‌افکن‌های دوربرد توپولف­۲۲ ام۳ را در جزیره کریمه مستقر خواهد کرد.

گفتنی است بعد از میلیاردها دلار سرمایه گذاری و سال ها تلاش و برنامه ریزی برای رفع نگرانی های روسیه، امروز مقامات آمریکایی و ناتو اجرایی شدن این طرح اعلام می کنند

این سپر موشکی در منطقه دور افتاده ای از رومانی قرار دارد و روز جمعه آمریکا ساخت دومین سیستم سپر موشکی را در لهستان آغاز خواهد کرد که قرار است تا سال ۲۰۱۸ به بهره برداری برسد.

بر خلاف ادعای آمریکا روسیه هدف این سپرهای موشکی آمریکا را بی تاثیر کردن تسلیحات اتمی روسیه می داند تا در صورت درگیری هسته ای بین دو طرف این امکان را به آمریکا بدهد که بتواند اولین استفاده کننده از موشک اتمی علیه روسیه باشد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان