کد خبر: 309781
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه ۲۰ درصد از هزینه های ثبت شده در دفاتر مالی باشگاه ها باید به فوتبال پایه اختصاص یابد گفت: این موضوع از امسال توسط AFC رصد می شود به همین دلیل از حالت ترجیحی به حالت اجباری تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز مهدی تاج در همایش ملی فوتبال پایه که صبح امروز در کرج برگزار شد گفت: امروز در تقویم فیفا و ای اف سی به عنوان روز فوتبال پایه نامگذاری شده است و بسیار خوشحالیم که این اتفاق افتاده است چرا که توسعه فوتبال تنها از طریق تیم های پایه رخ می دهد. آکادمی فوتبال نزدیک به هشت سال است که کار خود را شروع کرده و در طول این مدت حدود هزار مدرسه فوتبال را شناسایی و برای آن مجوز صادر کرده است.

وی به آمار افراد فعال در مدارس فوتبال اشاره و تصریح کرد: حدود صد هزار نفر در این مدارس در حال فعالیت هستند که نتیجه آن شرکت ۴۰ هزار نفری در فستیوال مدارس بوده است. برخی از مدارس بدون مجوز به دلیل منفعت طلبی اتفاقاتی را رقم می زدند که نگرانی هایی را به وجود آورده بود. در حال حاضر این موضوع تقریبا ساماندهی شده است هر چند هنوز جای کار وجود دارد چرا که مدارس فوتبال به دلیل مناسبت های مالی ممکن است محل مفسده نیز بشود.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه به اهمیت فوتبال پایه در سطح جهانی اشاره و عنوان کرد: ای اف سی کلیه باشگاه ها را ملزم کرده است تا ۲۰ درصد از هزینه های ثبت شده در دفاتر مالی خود را به فوتبال پایه اختصاص دهند. از امسال این موضوع توسط سازمان لیگ رصد نمی شود و ای اف سی مستقیما بر این نظارت خواهد داشت تا این سیاست از حالت ترجیحی به حالت اجباری تبدیل شود.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان