کد خبر: 309764
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، هوشنگ خبازخوب چهارشنبه شب با اعلام این خبر در گردهمایی روحانیون و مبلغان با موضوع نقش زکات در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: این میزان دریافتی از مردم در سه محل مصرف می شود، احداث و تعمیر و کمک به نیازمندان، احداث و تعمیر شامل مساجد، حوزه های علمیه و حسینیه ها. کمک به نیازمندان که اصلی ترین مطلب زکات است نیز در بین خانواده ٢٣١ هزار نفری کمیته امداد امام توزیع می شود.

وی در تشریح شیوه تقسیم زکات سال گذشته میان نیازمندان ادامه داد: در این سال ٧٢ مورد جهیزیه، ١١٠ مورد درمان، ۴٠ مورد مسکن، چهار مورد آزادی زندانی جرایم غیرعمد و ١١٢٧ مورد معیشتی را توسط مبالغ حاصله از زکات توانستیم تامین کنیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی خوزستان با مهم خواندن امر تبلیغ زکات در جامعه اسلامی افزود: برای ترویج فریضه مهم زکات به برنامه های تشویقی که توسط سازمان جهاد کشاورزی میان کشاورزان ارائه می شود نیاز است ضمن اینکه حضور صدا و سیما و سایر رسانه ها در اینجا کاملا ضروری است. دهیاری ها نیز باید از تمام ظرفیت ها و امکانات خود برای این منظور استفاده کنند.

خبازخوب با اشاره به لزوم تامین جهیزیه دختران خانواده کمیته امداد تاکید کرد: در سال جاری حداقل به ۶ هزار و ٩٣ مورد جهیزیه نیاز داریم که طبق تحقیقاتی که ما انجام دادیم از ٩٧ هزار خانواری که زیر نظر کمیته امداد استان هستند حدود ۴۵ هزار دختر دم بخت داریم و برای این عزیزان باید به طور جد جهیزیه تامین کنیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان