کد خبر: 309717
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون وزرش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه برای والیبال حضور در المپیک بسیار خوب است، گفت: والیبال ایران زنگ تفریح تیم های مطرح جهان نیست.

به گزارش ایسنا، نصرالله سجادی در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون والیبال گفت: فدراسیون ها در مجامع گزارش های مالی خود را ارائه می کنند و فدراسیون والیبال از جمله فدراسیون هایی است که در این زمینه مشکل خاصی نداشته است.

وی با بیان اینکه سال ۹۵ برای ورزش ایران بسیار مهم است، گفت: بازی المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را پیش رو داریم. البته هر ساله مسابقات مختلف را داریم اما المپیک و پارالمپیک که هر چهار سال یکبار برگزار می شود، نقطه عطفی برای ورزش است که نمایشگاهی برای ارائه مهارت های ورزشی در همه رشته ها است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: تا کنون ورزشکاران ایران موفق به کسب ۴۴ سهمیه المپیک و ۸۸ سهمیه پارالمپیک شدند و هنوز فرصت است که این سهمیه ها را افزایش دهند. والیبال نیز از جمله رشته هایی است که فرصت کسب سهمیه دارد که ان‌شاءالله برای اولین بار سهمیه المپیک کسب کند.

وی تاکید کرد: برای والیبال حضور در المپیک بسیار خوب است و والیبال نشان داده است که برای زنگ تفریح به مصاف تیم های مطرح جهان نمی رود. امیدوارم با زحمات بسیار زیادی که برای تیم ملی کشیده شده است، ایران در سطح بالایی در مسابقات انتخابی شرکت کند.

سجادی با یادآوری اینکه در ۱۳ رشته ورزشی کسب سهمیه کردیم، گفت: در پنج رشته شانس بیشتری برای کسب مدال داریم و تیم های ایران در این رشته ها خوبی کار می کنند .اردوها به موقع برگزار می شود. حرکت خوب و رو به جلویی دارند و امیدواریم نیز حضور شایستی در المپیک داشته باشند، اما کار بسیار سختی است.

وی تصریح کرد: المپیک میدانی است که همه قهرمانان به دنبال بهترین حضور خود هستند تا مدال کسب کنند تا در تاریخ ورزش نامشان ثبت شود. تیم های ایرانی نیز با آمادگی حضور خواهند یافت و در زمینه آماده سازی دولت همه نوع پشتیبانی داشته است.

معاون وزیر ورزش گفت: فدراسیون های ورزشی در سال ۹۵ برنامه های مختلفی دارند اما تاکید وزارت ورزش علاوه بر حضور در المپیک، استعدادیابی است که تفاهنامه ای نیز در این زمینه با فدراسیون ها داشته ایم. هفت فدراسیون از جمله والیبال در این زمینه از گذشته فعالیت داشتند و خوب عمل کردند. در این محور نیاز به حوصله و برنامه ریزی دقیق است تا تلاش برای آینده که بیش از پنج سال است، جواب دهد.

وی گفت: در زمینه استعدادیابی فدراسیون والیبال در دختران و پسران عملکرد خوبی داشته است و من در سال گذشته از دو جشنواره بزرگ آنان بازدید داشتم. چند رشته ورزشی از گذشته به استعدادیابی تاکید داشتند که یکی از آنان والیبال است. امروزه فدراسیون والیبال تمام توجه خود را به تیم های ملی نگذاشته است، بلکه به استعدادیابی توجه دارد که در سال های آینده از نتایج آن بهره خواهد برد.

وی در پایان با بیان اینکه ورزش ایران در سال ۹۴ در مسابقات قهرمانی آسیا ۱۳۰۰ مدال کسب کرده است، گفت: این مدال ها در رشته های مختلف و رده های سنی متفاوت به دست آمده است . در قهرمانی جهان نیز ۶۶۴ مدال کسب کردیم که آمار بالایی است. اما متاسفانه اگر یک شکست در یک رشته به دست می آید، بزرگ می شود. البته من مدال آوری را صرفا ملاک ازریابی در رشته های ورزشی نمی دانم.

وی گفت: مجمع عمومی عادی سالیانه فدراسیون والیبال بسیار خوب برگزار شد و نشان از همدلی و همیاری در بین اعضای آن وجود داشت و من از طرف وزارت ورزش و جوانان از تلاش خانواده والیبال تشکر می کنم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان