کد خبر: 309695
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان گفت: امیدواریم تیم ملی والیبال برای اولین بار سهمیه المپیک را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، نصرالله سجادی در مورد فدراسیون والیبال عنوان کرد: رشته والیبال جزو هفت فدراسیون فعال در زمینه‌های استعدادیابی و پرورش ورزشکاران در این رشته است. فدراسیون والیبال در زمینه‌های برگزاری مسابقات باشگاهی، استعدادیابی، پرورش استعدادها، داشتن آکادمی والیبال در رده‌های سنی مختلف در استان‌های کشور در بخش پسران و دختران برنامه های خوبی دارد که تمامی این فعالیت‌ها نشان می‌دهد به خوبی والیبال در کشور در حال ارتقا است.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال تیم ملی والیبال تمام تلاش خود را برای کسب سهمیه المپیک انجام داده است که امیدواریم بتوانند برای اولین بار سهمیه المپیک را برای این رشته کسب کنند.

سجادی درخصوص حمایت وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون والیبال اظهار کرد: حمایت و پشتیبانی لازم را از فدراسیون والیبال تا به کنون انجام داده‌ایم و قطعا در ادامه هم حمایت می‌کنیم. در بحث بانوان مکانی را برای کمپ تیم ملی دختران در مجموعه آزادی در اختیار فدراسیون والیبال قرار داده‌ایم تا بتوانند از این مجموعه به عنوان کمپ تیم ملی استفاده کنند، به هر حال در زمینه‌های مختلف فدراسیون را حمایت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امکانات خوبی در اختیار فدراسیون والیبال است که امیدواریم فدراسیون والیبال بتواند جایگاهی که در فدراسیون جهانی دارد حفظ کند و برای رسیدن به هدف‌های والا تر تلاش کند.

معاون وزارت ورزش وجوانان ادامه داد: والیبال تنها رشته‌ای نیست که وزارت ورزش آن را حمایت می‌کند. از لحاظ مالی هیچ کدام از فدراسیون‌های ما مشکل ندارند و وزارت ورزش وجوانان به تمامی فدراسیون ها کمک می‌کند.

وی با اشاره به المپیک ریو تصریح کرد: خوشبختانه در سال ۹۴ در رشته‌ها ورزشی مختلف ۳۴ سهمیه برای المپیک و ۸۸ سهمیه برای پارالمپیک کسب کرده‌ایم که امیدواریم در رشته والیبال هم امسال سهمیه المپیک داشته باشیم و بتوانیم برای اولین بار به عنوان رشته تیمی والیبال در رقابت‌های المپیک شرکت کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان ادامه داد: خوشبختانه در رشته‌های تیمی در بسکتبال دو و در فوتبال چهار مرتبه موفق شده‌ایم در رقابت‌های المپیک حضور داشته باشیم، تیم ملی والیبال به عنوان یکی از قطب‌های مطرح جهان باید تلاش کند تا با عملکرد خوب در رقابت‌های انتخابی المپیک سهمیه این مسابقات را کسب کند، وزارت ورزش وجوانان هم حمایت ها و پشتیبانی‌های لازم را از تیم ملی والیبال انجام خواهد داد.

سجادی اضافه کرد: در ۱۳ رشته مدال‌آور هستیم و در ۵ رشته شانس زیادی برای مدال داریم. تیم‌های ما در این ۵ رشته خوب فعالیت می‌کنند و آمادگی خوبی دارند. خوشبختانه حضور در مسابقات رسمی و بین‌المللی یک حرکت رو به جلو و خوب برای رشته‌های ورزشی کشور بوده و امیدواریم حضور شایسته‌ای در المپیک داشته باشیم.

وی گفت: علاوه بر رقابت‌های المپیک تاکید زیادی بر بحث استعدادیابی در سال ۹۵ با توجه به برنامه‌ریزی هایی که فدراسیون ورزشی داشته‌اند، داریم. ۳۳ فدراسیون ملی در دو سال گذشته فعالیت خوبی در بحث استعداد یابی داشتند که والیبال جزو فدراسیون‌های خوب در این زمینه بوده است. این قبیل کارها در کشور ما صبر و حوصله می‌خواهد اما قطعا در آینده به کمک ما خواهند آمد.

سجادی عنوان کرد: به ۱۰ رشته ورزشی که در المپیک شانس مدال آوری کمی دارند، تلاش‌ می‌کنیم تا این فدراسیون‌ها هم با توجه به بودجه خاصی که به آن‌‎ها تعلق می‌گیرد فعال شوند و بتوانند جزو رشته‌های مدال آور ایران قرار گیرند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان