کد خبر: 309614
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، ‌همایون قنواتی ظهر امروز در جلسه ستاد سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان اظهار کرد: طبق روال هر ساله تئاتر ملی فتح خرمشهر برگزار می شود. ۲۵ گروه از کل کشور و استان هایی مثل تهران، اصفهان، ‌ اراک، ‌ اهواز، کرمانشاه و خرمشهر در سه بخش خیابانی، ‌صحنه ای و نمایشنامه نویسی دفاع مقدس (تاکنون ۸۰ اثر ارسال شده) با هم به رقابت می پردازند.

وی افزود: از چهار گروه حرفه ای که کار برجسته ای در تئاتر دفاع مقدس برای اجرا در آبادان و خرمشهر دعوت کردیم که یکی از برنامه های تئائر مربوط به غواصان شهید است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: افتتاحیه تئاتر ملی فتح خرمهشر از ۲۸ اردیبهشت برگزار و تا دو خرداد هم ادامه خواهد داشت. سعی داریم تا برای اختتامیه معاون هنری وزیر ارشاد هم در برنامه حضور داشته باشد.

قنواتی بیان کرد: دو تیم داوری که تئاترهای خیابانی و صحنه ای و همچنین نمایشنامه ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند. البته در این میان دستگاه های مختلف و همچنین نیروی انتظامی، سپاه و یا کانون پرورشی و فکری اگر احساس می کنند یک اثر به اهداف آنها نزدیک تر است را نیز برای ارزیابی در اختیار داوران قرار می دهیم.

وی عنوان کرد: برای بزرگداشت روز سوم خرداد برنامه های دیگری در بخش ادبی و فرهنگی از جمله شب شعر و هنرهای تجلسمی را هم برگزار خواهیم کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان