یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 309507
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس مرکز مشاوره اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان ضمن بیان توصیه‌هایی به والدین و دانش‌آموزان برای موفقیت در امتحانات پایان سال، گفت: دانش آموزان باید بدانند موفقیت هر فردی در گرو تلاش همان فرد است؛ والدین نیز باید هدف امتحان را برای فرزند خود تفهیم کنند که سطح یادگیری مهم‌تر از سطح نمره امتحانی است.

دکتر پروین کاوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌که دانش‌آموز باید مطمئن باشد که با تلاش قطعاً نتیجه مطلوبی از امتحانات خواهد گرفت و موفقیت هر فردی در گرو تلاش خودش است، اظهار کرد: دانش‌آموزان باید در ایام امتحانات برنامه‌ریزی درستی داشته باشند و در این راستا چند نکته را رعایت کنند.

وی توضیح داد: توصیه اکید این است که استفاده از رسانه‌های دیداری و شنیداری در این ایام به حداقل برسد و دانش‌آموزان هنگام درس خواندن خود را سرگرم تفریحات مجازی نکنند چرا‌که زمان امتحانات قابل تکرار نیست اما فرصت این تفریحات تکرار خواهد شد.

رئیس مرکز مشاوره اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان ادامه داد: سؤالات معلمان بهتر است مرور شوند؛ خلاصه‌برداری و بازنویسی مطالب کتاب و مطالعه عمیق و ایجاد ارتباط ذهنی میان موضوعات نیز کمک شایانی به یادگیری و حفظ مطالب می‌کند. نمونه سؤالات سال‌های گذشته نیز باید مرور و برنامه مطالعه طوری تنظیم شود که فرصت مرور باقی بماند.

کاوه با بیان این‌که برنامه غذایی سالم و نشاط‌آور تأثیر زیادی بر دانش‌آموزان خواهد گذاشت، گفت: باید تا حد امکان از مصرف فست‌فود پرهیز کرده و به مصرف میوه‌جات و مواد مغذی روی آورند. خواب کافی نیز باید در برنامه روزانه دانش‌آموزان لحاظ شود چرا‌که خستگی و خواب‌آلودگی و نیز نخوردن صبحانه تا حد زیادی دقت سر جلسه امتحان را تحت‌شعاع قرار می‌دهد.

وی با اشاره به لزوم حضور در جلسه نیم ساعت قبل از شروع امتحان، عنوان کرد: این مسأله سبب کاهش اضطراب امتحان می‌شود؛ همچنین دانش‌آموز باید با انرژی و تفکر مثبت در جلسه حاضر شود و با اعتماد‌به‌نفس به خود اطمینان‌خاطر بدهد و بهتر است پس از یک دور پاسخ‌دادن به سئوالات پاسخ‌ها را مرور کند و بهتر است ابتدا به سؤالات آسان و سپس به سوالات دشوار پاسخ داده شود.

رئیس مرکز مشاوره اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان دقت کنند هر سؤال را کامل بخوانند و بعد نسبت به پاسخ‌گویی اقدام کنند؛ همچنین بهترین کار این است که جلسه امتحان را زود ترک نکنند و تا لحظه آخر بمانند و پاسخ به سئوالات مبهم را به وقت آخر موکول کنند.

کاوه با اشاره به نقش عمده والدین به‌عنوان سرپرست و تأثیر آن‌ها در ارتقاء سطح نمرات فرزندان، عنوان کرد: والدین باید فضای آرامش‌بخش و اطمینان‌بخشی را فراهم کنند، از درگیری‌ها و اختلافاتی که گاهی میان آن‌ها پیش می‌آید تا حد مقدور جلوگیری کرده، احساس امنیت را به فرزندان القا کنند.

وی افزود: رفت‌و‌آمد و هم‌نشینی‌های خانوادگی نیز باید به حداقل برسد. تشویق فرزندان نیز می‌تواند تأثیر به‌سزایی در عملکرد آن‌ها داشته باشد؛ همچنین باید به رژیم غذایی فرزندان دقت‌ داشته باشند و به‌خصوص به وعده صبحانه توجه ویژه نشان دهند.

رئیس مرکز مشاوره اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان گفت: گاهی دیده‌شده که در ایام امتحانات مسافرت‌های بین‌شهری انجام می‌شود که احساس آرامش را از دانش‌آموزان می‌گیرد. این‌گونه مسافرت‌ها باید لغو شوند یا در صورت ضرورت، یکی از والدین در خانه حضور داشته باشد.

کاوه با بیان این‌که حمایت عاطفی در روحیه دانش‌آموزان نقش زیادی دارد، تصریح کرد: والدین باید حمایت عاطفی لازم را از فرزندان داشته باشند و اگر فرزندان نیاز به یادگیری درسی دارند، به آن‌ها کمک کنند و استرس نمره را در آن‌ها ایجاد نکنند؛ از مقایسه فرزند خود با همسالان پرهیز کنند چرا‌که سبب از بین رفتن اعتماد‌به‌نفس می‌شود. همچنین بهتر است در برنامه درسی فرزندان دخالت نکنند.

وی ادامه داد: والدین باید مدام یادآور این مطلب باشند که این دوران گذر و نتیجه مطلوب در کارنامه ثمره‌ی تلاش امروز دانش‌آموز است. آن‌ها باید هدف از امتحان را برای فرزندان خود تفهیم کنند که سطح یادگیری مطالب درسی مهم‌تر از سطح نمره است چراکه دیده شده برای برخی خانواده‌ها این قضیه برعکس است. این کار سبب کاهش ترس از امتحان می‌شود؛ همچنین باید از توقعات بی‌جا و فشار بیش از حد خودداری کنند.

رئیس مرکز مشاوره اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان گفت: اگر والدین فرزند را به حوزه امتحانی می‌برند باید زود از خانه خارج شوند تا سبب ایجاد اضطراب در دانش‌آموز نشود؛ همچنین اگر فرزند از امتحان ابراز نارضایتی کرد نباید او را سرزنش کنند بلکه باید او را تحت حمایت خود قرار دهند.

کاوه افزود: گاهی مشاهده ‌شده والدین فرزند خود را در اتاق حبس و در صورت خروج فرزند از اتاق او را سرزنش می‌کنند. باید از این سرزنش‌ها خودداری کرد تا فرزند در خلال برنامه درسی استراحت کافی نیز داشته باشد؛ همچنین گاهی روحیه کمال‌گرایی والدین سبب ایجاد اضطراب در فرزند می‌شود. در صورتی که باید در فرزند ایجاد انگیزه کنند و در پایان پاداش مناسبی برای او در نظر بگیرند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان