کد خبر: 309494
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: بی‌اعتقاد کردن جوانان به دین و اصول انقلاب از اهداف دشمن درجنگ نرم است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آیین برگزاری دوره بصیرت دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش که در دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی برگزار شد اظهار کرد: وقتی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید دشمنان ما غافلگیر شدند و از آغازین روزهای پیروزی انقلاب به توطئه علیه نظام پرداختند چرا که فکر نمی کردند انقلاب اسلامی ایران با این سرعت به پیروزی برسد بنابراین دست به توطئه های متعدد و ترور شخصیت های لشکری و کشوری با هدف براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زدند.

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دشمنان با این توطئه ها راه به جایی نبردند و با گذشت ۱۹ ماه از انقلاب تصمیم گرفتند از راه نظامی وارد شوند و سرانجام سعی کردند با راه اندازی جنگ تحمیلی و حمایت های همه جانبه از دشمن بعثی از جمله حمایت های مادی آمریکا، حمایت های تجهیزات زرهی شوروی، تجهیزات شیمیایی آلمانی ها، هواپیماهای پیشرفته فرانسه و حمایت های مالی اعراب منطقه به اهداف خود برسند.

وی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را هدف اصلی دشمنان ما در ایام هشت سال دفاع مقدس و امروز دانست و افزود: دشمن در جنگ تحمیلی علاوه بر براندازی نظام، اهداف دیگری مانند تصرف خاک میهمن مان بویژه استان خوزستان و تجزیه کشور را دنبال می کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه به بحث نفوذ فرهنگی دشمنان اشاره و در این باره افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بیش از ۲۰ سال است نسبت به وقوع آن هشدار داده اند و از آن تحت عناوین مختلف از جمله ناتوی فرهنگی، عملیات فرهنگی و جنگ نرم نیز یاد کرده اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطرنشان کرد: فرماندهی معظم کل قوا در دیداری که در سه ماه پیش داشته اند بیانات بسیار مهم و صریحی را ایراد فرمودند از جمله اینکه معظم له تنها راه دفع شر سلطه گران را ایستادگی و مقاومت دانستند.

وی تآکید کرد: ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر استکبار الزاماتی دارد که از جمله این الزامات لزوم وحدت جهان اسلام، وحدت آحاد مردم شریف ایران و انسجام ملی است.

به گفته حجت الاسلام آل هاشم اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دیگر الزامات ایستادگی و مقاومت در برابر سلطه گران است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه مأنوس شدن خانواده ها بویژه جوانان ما با قرآن و فرهنگ قرآنی از دیگر الزامات ایستادگی و مقاومت است.

وی همچنین مبارزه هوشیارانه، تمرکز بر دشمن، داشتن روحیه انقلابی گری در بحران های خاص، پیشرفت علمی کشور و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی را از دیگر الزامات ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر دشمن دانست.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان