کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 309381
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عضو کمیسیون علمی اتحادیه جهانی کشتی معتقد است که در برهه کنونی و پس از کاهش ۲۰ کیلو وزن، سوریان به مدت یک ماه نیاز به بازسازی بدن و ریکاوری مناسب دارد تا کم‌کم خود را برای المپیک ریو آماده کند.

دکتر بهمن میرزایی در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی ایسنا، در رابطه با کاهش وزن سریع و ناگهانی حمید سوریان در مدت ۲ ماه و اثرات نامطلوب آن، خاطرنشان کرد: موضوع کاهش وزن در کشتی امری طبیعی است و جزو برنامه‌های معمولی کشتی‌گیران است حال اینکه در کوتاه مدت باشد یا بلند مدت. به هر صورت بعد از رقابت گزینشی المپیک، اگر وی ریکاوری خوبی را پشت سر بگذارد، اثرات زیانبار کاهش وزن جبران خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه ۱۳ هفته تا المپیک ریو زمان داریم، سوریان باید بتواند در طی این مدت وزن خود را کنترل کند زیرا کاهش یا افزایش وزن به طور قطع اثرات منفی روی سیستم بدن او خواهد داشت. ضمن اینکه بعضی از شیوه‌های تمرینی باعث حجیم شدن عضلات و افزایش وزن می‌شود، بنابراین استفاده از این گونه تمرین‌ها برای کشتی‌گیرانی که با کاهش وزن شدید مواجه می‌شوند، توصیه نمی‌شود و باید سراغ تمرین‌هایی بروند که علاوه بر حجم عضله، از نظر وزنی نیز خود را کنترل کنند.

میرزایی در پایان پیرامون این پرسش که در حال حاضر بهترین روش برای آماده‌سازی سوریان جهت حضور در المپیک ریو چیست، افزود: بهترین تمرین در فرصت باقی مانده تا المپیک، بازسازی و ریکاوری بدن با انجام تمرین‌های سبک به مدت یک ماه است. انجام تمرین‌های سنگین و پرفشار نه تنها به آماده‌سازی سوریان کمک نمی‌کند، بلکه اثرات نامطلوبی را نیز به دنبال خواهد داشت بنابراین مربیان و متخصصان امر باید تلاش کنند با دیکته کردن تمرین‌های سبک در یک ماه، ضمن بازسازی و ریکاوری بدن سوریان، سپس تمرین‌های پرفشار و سنگین را به او تجویز کنند و سپس با کاهش حجم و شدت تمرین‌ها، سوریان را کم کم برای حضور در المپیک ریو آماده کنند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان