کد خبر: 309341
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: سختی کار برخی رکابزنان را اذیت کرده و باعث شده در مورد مراحل انتخابی المپیک اظهار نظر خاص داشته باشند اما فدراسیون زیر فشار هیچ کسی نمی‌رود.

خسرو قمری در گفت و گو با ایسنا درباره‌ی حاشیه‌ها و اعتراضاتی که نسبت به نحوه‌ی انتخابی المپیک وجود د ارد، بیان کرد: اظهار نظری که بتواند ما را قانع کند انتخابی‌ها زیاد جالب نیست و با روش دیگری باید این کار انجام گیرد ،وجود ندارد. سختی کار برخی ورزشکاران را اذیت می کند و باعث شده اظهار نظر خاص کنند و هر کسی با توجه به شرایط خود نظر می دهد، بنابراین نباید این اظهار نظرها را بر نظرات کادر فنی و مجموعه ی فدراسیون ارجح بدانیم.

قمری در پاسخ به پرسشی درباره صحت حرف‌هایی مبنی بر اینکه سه رکابزن المپیکی انتخاب شده اند و این مسابقات انتخابی زیاد تاثیر ندارد، تصریح کرد: این حرف‌ها اشتباه است. ما به تمام ورزشکاران گفتیم پایان سال ۹۴ را کنار بگذارید و چهار مسابقه داخلی داریم که در پایان آن شش دوچرخه انتخاب می شوند. از میان این شش نفر نیز در اردوی خارجی یا داخلی سه نفر برای حضور در المپیک انتخاب خواهند شد. ما این موضوع را به ورزشکاران گفته‌ایم و به روسای هیات‌های استانی نیز ابلاغ کردیم . بنابراین این حرفها کذب است و شاید افراد می خواهند خواسته‌های خود را به فدراسیون تحمیل کنند. فدراسیون نیز زیر فشار هیچ کسی نمی رود و بر اساس برنامه خود جلو خواهد رفت.

او ادامه داد: نکته جالب اینکه خیلی‌ها گفته اند که با این مسابقات انتخابی وضعیتمان از لحاظ روحی و روانی خراب می شود پس آن رکابزنی که در تور جیرو ایتالیا شرکت کرده و تور فرانسه را نیز پیش رو دارد وتحت فشار زیادی است چه کار باید کند؟ الان دو مسابقه داخلی گذاشته ایم آقایان ناراحت شده اند و می گویند پوست صورتمان می سوزد. بعد ما می خواهیم در المپیک با رکابزنان اروپایی رقابت کنیم؟ در کل فدراسیون پای مراحل انتخابی که گذاشته می‌ماند و پس از این چهار مرحله افراد براساس نتایج و سابقه کاملا مشخص می شوند.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری درمورد عملکرد تیم ملی کوهستان در مسابقات قهرمانی آسیا نیز گفت: ما در بخش کراس کانتری پوست اندازی داشتیم و افرادی که سال‌ها به مسابقات می‌رفتند را به هر دلیلی از مجموعه دور کردیم. نفراتی که به مسابقات اعزام شدند جوان بودند، البته اینکه تعدادی نفرات جوان را وارد تیم کردیم ریسک بود با این حال در بخش خانم‌ها و مردان نسبتاً نتیجه خوبی گرفتیم . اگر می خواستیم با همان نفرات قبلی به مسابقات برویم شاید الان می گفتم نتایج مطلوب نبوده است.

او ادامه داد: اما به این نفرات کم‌تجربه اعتماد کردیم و باید این شرایط را تداوم دهیم یعنی آنها را به مسابقات بفرستیم. باور کنید اگر رکابزنان به اروپا نمی رفتند این نتایج به دست نمی آید. زمانی که افراد با تجربه داریم در اردوهای داخلی هم می توانیم آنها را آماده کنیم اما اگر با نفرات جوان بخواهیم به مسابقات برویم باید از حضور در مسابقات اروپایی کم نگذاریم . ما در تاریخ دوچرخه سواری کوهستان تا کنون این قدر از لحاظ اردو، مربی، مسابقات برون مرزی سنگ تمام نگذاشته بودیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری درباره‌ی اینکه با این شرایط همکاری با مربی اسلوونیایی کوهستان ادامه خواهد داشت، گفت: شاید بگوییم از لحاظ عملکرد قانع شدیم اما این مربی باید بیاید در مورد همه موارد به ما گزارش بدهد، سپس در نهایت درمورد بودن یا نبودن او تصمیم می گیریم. البته با توجه به شناختی که از این مربی به دست آوردم و نتایجی که گرفته به نظرم باید از او استفاده کنیم. من واقعاً به این مربی اعتقاد پیدا کردم و باید فرصتی به او داده شود تا در ادامه کار تیم خوبی را برای بازی های آسیایی آماده کند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان