کد خبر: 309333
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی‌اصغر فانی سه شنبه شب در جمع فرهنگیان رفسنجان در سالن شهدای دانش آموز این شهر اظهار کرد: امام خمینی(ره) در زمان رژیم طاغوت به فکر تحویل گرفتن آموزش و پرورش بودند چون می دانستند اگر آن را داشته باشند همه چیز دارند.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب و خون شهدا آموزش و پرورش در اختیار ما است که نسل و مدیران آینده را تربیت می کند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: انتقال فرهنگ یکی از کارکردهای مهم آموزش و پرورش است و معلم و مدیریت و فضای آموزشی نیز ارکان آموزش و پرورش را تشکیل می دهد.

فانی ادامه داد: اگر در مجموعه ای فضای آموزشی کافی نباشد در نظام تعلیم و تربیت نقص ایجاد می کند اما آن را تعطیل نمی کند اما اگر معلم نباشد آموزش هم تعطیل می شود و به همین دلیل می گوییم آموزش و پرورش مهمترین دستگاه هر کشور است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تحصیل ۱۳ میلیون دانش آموز در کشور از آنها به عنوان بزرگترین سرمایه های کشور یاد کرد و گفت: سالیانه ۱۳۰ میلیون جلد کتاب در آموزش و پرورش چاپ می‌شود و بخشی از کتاب‌های سال ۹۶ چاپ شده است.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: آموزش و پرورش در وجود یک معلم خلاصه می شود معلم به جای اینکه خطابه بگوید با رفتار و وقت شناسی و احترام به دانش آموز و جلب رضایت او بردانش آموز تأثیر می گذارد هرچه سطح انگیزش و مهارتهای حرفه ای معلم افزایش یابد سطح علمی و در جنبه های مختلف افزایش میابد.

فانی تصریح کرد: دولت و حاکمیت باید حرف معلم را بشنود و مشکلاتش را حل کند چرا که جلب رضایت معلم مشکل تعلیم و تربیت و رفتار و انحرافات اخلاقی اجتماعی را حل می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه یادآور شد: تبعیض طولانی بیش از ۶۰ سال بین معلمین و سایر کارکنان وجود داشته و جامعه فرهنگیان کشور انتظار ندارند که این دولت ظرف دو سال و هشت ماه تمام این تفاوتها را حل کند.

فانی افزود: سال گذشته طرح رتبه‌بندی را اجرا کردیم و حقوق در طرح رتبه‌بندی معلمان بر اساس سند تحول دنبال می‌شود. در زمینه تفاوت حقوق معلمان و آموزش عالی در طرح رتبه بندی بر اساس طرح تحول بنیادین دنبال می شود تا این فاصله ها کمتر شود.

وی بیان داشت: استخدام فرزندان فرهنگیان از دو سال پیش اعلام شده که در استخدام اولویت دارند در شرایط مساوی در اولویت قرار دارند.

وی از پیگیری محاسبه سنوات حق‌التدریسی‌ها خبر داد و اضافه کرد: انتقال نیرو از جنوب کشور به رفسنجان می تواند محقق می شود که بخشی از آن امکان پذیر است اما به شکل مطلق نمی توان این کار را کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان