کد خبر: 309324
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از فلسطین الیوم، «دیدیه رندرز» وزیر خارجه بلژیک روز سه شنبه در سفری چند ساعته به منظور دیدار با اعضای دولت توافق ملی فلسطین و مقامات سازمان ملل و اطلاع از روند بازسازی نوار غزه وارد این منطقه شد.

وزیر خارجه بلژیک که از گذرگاه بیت حانون وارد نوار غزه شده بود مشخص نیست با مسئولان جنبش حماس نیز دیدار داشته است یا نه. وی همچنین برگزاری همایش اقتصادی در بروکسل به منظور حمایت از بازسازی نوار غزه را خواستار شد.

وزیر خارجه بلژیک رژیم صهیونیستی را به اجازه برای ورود مصالح ساختمانی به غزه و تسهیل احداث منازل، مدارس و تاسیسات حیاتی فراخواند. رندرز در بازدید از منازل حی الشجاعیه که در تجاوز صهیونیست ها تخریب شده بود روند بازسازی را بسیار کند توصیف کرده و بر ضرورت تسریع در این امر تاکید کرد.

رندرز روز یکشنبه نیز با سفر به رام الله با «رامی الحمدالله» نخست وزیر و «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان دیدار کرد. وی در کنفرانس خبری مشترک با ریاض المالکی بر مخالفت کشورش با شهرک سازی صهیونیست ها تاکید کرده و آن را مانعی بر سر راه صلح خواند.

گفتنی است که پس از پایان تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ تعدادی از مسئولان سازمان ملل و وزرای خارجه برخی کشورهای اروپایی به نوار غزه سفر کرده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان