کد خبر: 309208
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > نظامی – دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دفاع و مقاومت ما سوریه، عراق و یا لبنان نمی شناسد، ما اسلام و ملت ایران را می شناسیم. هرجا رهبر عزیزمان لازم بدانند برای دفاع از منافع اسلام و ملت ایران حاضر خواهیم بود.

محسن رضایی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار با ذکر خاطره ای از ایام پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری سپاه، به چرایی انتخاب سالروز ولادت اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان روز پاسدار پاسخ داد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس در این یادداشت نوشت: چند روز مانده به پیروزی انقلاب اسلامی، در مدرسه رفاه واقع در خیابان ایران و در محل استقرار حضرت امام (ره) با شهید بروجردی قدم می زدم، نگران وضعیت انقلاب بودیم، نگرانی ما از آن جا بود که می دانستیم اگر انقلاب پیروز شود ، نه آمریکا و نه ساواکی ها و نه هواداران شاه مثل دوران مصدق به سادگی تسلیم اراده مردم نمی شوند و به اصطلاح ول کن ماجرا نخواهند بود! صحبت ما برای یافتن راهکاری برای تقویت و حفظ انقلاب بود.

این نگرانی بیشتر از ما در ذهن امام بود . وقتی انقلاب پیروز شد ، امام از تشکیل سپاه حمایت جانانه ای کردند. با دوستانمان به این نتیجه رسیدیم که روز سپاه را روز میلاد امام حسین (ع) بگذاریم تا به دشمنان ملت ایران و اسلام بگوییم ما پاسداران ، به تأسی از ثارالله، تا آخرین قطره خون از انقلاب ، کشور و مردم مان دفاع می کنیم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز با قوت بر همان عهد نخستین استوار است و با پیروی از استوانه نظام یعنی ولایت مطلقه فقیه، همواره نگهبان امنیت و اقتدار نظام خواهد بود. دفاع و مقاومت ما سوریه، عراق و یا لبنان را نمی شناسد، ما اسلام و ملت ایران را می شناسیم. هرجا رهبر عزیزمان لازم بدانند برای دفاع از منافع اسلام و ملت ایران حاضر خواهیم بود.

۲۹۲۹منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان