کد خبر: 309167
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مهرداد نیکو ظهر امروز سه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان در سالن جلسات استانداری از به نتیجه نرسیدن جلسات این کارگروه انتقاد کرد و گفت: قرار نیست دور هم جمع شویم و درباره موضوعات تکراری صحبت و وقتمان را بر سر یک موضوع صرف کنیم و به نتیجه هم نرسیم.

وی افزود: اگر بخواهیم بر سر ارقام جزیی این همه وقت صرف کنیم ارزش پیگیری ندارد، بخش عمده اقتصاد و تامین منابع مالی ما بانک محور  و این بحث اصلی کار ما است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان تصریح کرد: مشکل اصلی ما در کشور تامین منابع مالی است که عمدتا از طریق بانک و منابع بانکی صورت می گیرد که در خوزستان دو چندان است.

نیکو ادامه داد: به دنبال آسیب شناسی این مسیله هستیم و مبلغ و تاثیر گذاری آن نیست ولی اکنون یک نگرانی داریم و این یک تمونه از عملکرد نظام بانکی و نظام تامین منابع مالی کشور بانک محور است و این را باید حل کنیم.

وی با اشاره به سخنان رئیس بانک ملی خوزستان مبنی بر امضای توافق نامه برای تسهیل و تسریع روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان گفت: شاید این مسیری برای حل مشکل شود و اگر از این مسیر حل می شود و ضوابط دستگاه های اجرایی اجازه می دهد باید این کار را انجام دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استاندار خوزستان با اشاره به پایبن بودن میزان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی در استان نسبت به سایر استان های کشور تاکید کرد: این نمونه ای از عملکرد تامین منابع مالی بوده و عملکرد سایر استان ها از ما بهتر است و باید علت یابی شود.

نیکو  در بخش دیگری از سخناتش با بیان اینکه برخی بندها و سیاست های اقتصاد مقاومتی کارکرد استانی دارد، عنوان کرد: تدوین برنامه میان مدت اقتصاد مقاومتی در حال انجام و خوزستان استان پایلوت در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: برنامه کوتاه مدت اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تعیین شده که چهار محور از هفت محور ابلاغی انجام شده و سه محور دیگر همین روز ها تمام می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استاندار خوزستان گفت: کارگروه اشتغال یکی از کارگروه های مهم است و با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور و سیاست دولت برای اشتغال زایی اهمیت آن بیشتر است اما تنها ۵۰ درصد مدیران کل در آن حضور پیدا می کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان